Biathlon. Szalony styczeń Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak

Cztery starty w pięć dni zaplanowała między 7 a 11 stycznia najlepsza polska biathlonistka Weronika Nowakowska-Ziemniak. "Szaleństwo? Być może, ale kto nie ryzykuje, ten nie żyje" - skomentowała na swojej stronie internetowej.

Nowakowska-Ziemniak po trzech pierwszych edycjach Pucharu Świata w tym sezonie zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji generalnej, najlepsze spośród Polek. Zawodniczka narzekała przy tym na zmęczenie po pierwszych startów sezonu. "Przy dużej ilości startów i przejazdów forma zaczyna spadać, trzeba wtedy intensywniej wejść w trening, czasem zrezygnować z jakichś zawodów, ale to sprawa indywidualna zawodnika i wielka umiejętność trenera by ten moment wychwycić" - napisała zawodniczka na swojej oficjalnej stronie .

Tymczasem teraz dodatkowo poszerzyła swój kalendarz startów. Wszystko przez to, że w tym roku w Polsce po raz pierwszy odbędą się zawody Pucharu IBU, czyli zawodów biathlonowych odpowiadających rangą Pucharowi Kontynentalnemu w skokach. Ponieważ zaplanowano je w Dusznikach-Zdroju, z którego pochodzi Nowakowska-Ziemniak, to zawodniczka za wszelką cenę chciała wystartować, choć w tym samym czasie odbędzie się Puchar Świata w Oberhofie.

"Oto co następuje: 7 i 9 stycznia stawiam się na starcie w Oberhofie - sztafeta i popołudniowy sprint, po czym jadę do rodzinnego miasta, by rankiem 10 stycznia wystartować w sprincie Pucharu IBU. Na tym przejazdów nie koniec, bo w niedzielę zamierzam wystartować w mass starcie PŚ. Szaleństwo? Być może, ale kto nie ryzykuje, ten nie żyje" - napisała Nowakowska-Ziemniak.

"Decyzja dotycząca miejsca moich występów nie była łatwa. (...) Najbliższe sześć tygodni zapowiada się niezwykle intensywnie. Plan jest bardzo ambitny, ale być może na trasie pucharowej, w razie gorszego samopoczucia czy spadku formy trzeba go będzie modyfikować" - dodała zawodniczka.

W dniach 3-4 stycznia W Dusznikach-Zdroju odbędą się mistrzostwa Polski. Następnie od 7 stycznia najlepsi biathloniści świata spotkają się w Oberhofie. Transmisje w Eurosporcie.

Zobacz wideo
Więcej o: