Biathlon. Patrycja Hojnisz pobiegnie w Pokljuce

Patrycja Hojnisz jest już siódmą polską zawodniczką, która wystartuje w biathlonowym Pucharze Świata w tym sezonie. W czwartek pobiegnie w sprincie w Pokljuce. Relacja na żywo w Sport.pl od 14.25, transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Dla 27-letniej zawodniczki będzie to dopiero drugi występ w Pucharze Świata. Starsza siostra Moniki Hojnisz debiutowała w 2013 roku w Hochfilzen, gdzie zajęła 95. miejsce w sprincie.

W czwartek zobaczymy też czołowe polskie zawodniczki: Weronikę Nowakowską-Ziemniak, Krystynę Guzik, Magdalenę Gwizdoń i Monikę Hojnisz. W roli piątej zawodniczki w Oestersund wystąpiła Anna Mąka, a w Hochfilzen Kinga Mitoraj, ale obie słabo wypadły na tle światowej czołówki.

W czwartek jako pierwsza ruszy na trasę Niemka Franziska Preuss. Z numerem trzecim wystartuje Gwizdoń, a następnie Nowakowska-Ziemniak (13.), Monika Hojnisz (36.), Guzik (80.) i Patrycja Hojnisz (92.). W sumie pobiegnie 99 zawodniczek.

W piątek w sprincie pobiegną mężczyźni, na sobotę zaplanowano biegi pościgowe, a na niedzielę pierwsze w sezonie wyścigi ze startu wspólnego. Wystartuje w nim 25 czołowych zawodniczek Pucharu Świata i dodatkowo pięć z najlepszymi wynikami w Pokljuce.

Po zawodach w Oestersund i Hochfilzen Nowakowska-Ziemniak jest 23. w klasyfikacji PŚ, Gwizdoń 29., Hojnisz 39., a Guzik 45.

Relacja na żywo z czwartkowego sprintu w Sport.pl od 14.25, transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Zobacz wideo
Więcej o: