Biathlonowy PŚ. Zmieniony skład Polek w Hochfilzen, Guzik ruszy jako pierwsza

Dwie zmiany zajdą w składzie reprezentacji Polski na biathlonowy Puchar Świata w Hochfilzen. Annę Mąkę zastąpi Kinga Mitoraj, a Krzysztofa Pływaczyka Mateusz Janik. Jako pierwsza zawodniczka na trasę piątkowego sprintu ruszy Krystyna Guzik. Relacja na żywo od 11.30 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Trener Adam Kołodziejczyk liczył, że Mąka w tym sezonie może walczyć o miejsca w pierwszej 60 dające awans do biegu pościgowego, ale w Oestersund nowa zawodniczka w polskiej kadrze znacznie odstawała od koleżanek. Zajęła 82. miejsce w biegu indywidualnym oraz 95. w sprincie, spisując się słabo w biegu. Teraz szansę dostanie więc 19-letnia Mitoraj, uchodząca na spory talent.

Wśród mężczyzn doświadczonego Pływaczyka (78. miejsce w biegu indywidualnym i 82. w sprincie) zastąpi Janik, a sztafetę uzupełnią Łukasz Szczurek, wystartuje też indywidualnie, oraz Grzegorz Guzik.

W piątkowym sprincie z numerem 1 ruszy na trasę Krystyna Guzik, z 22. Weronika Nowakowska-Ziemniak, 47. Magdalena Gwizdoń, 80. Monika Hojnisz, a ostatnim 102. Mitoraj. Po nich o 14.30 ruszą na trasę panowie. Z 62. numerem wystartuje Szczurek, a z 87. Janik.

Relacja na żywo z wyścigu pań w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Post użytkownika Weronika Nowakowska Ziemniak .

Znasz już tę kobietę z karabinem? To Gabriela Soukalova [ZDJĘCIA]

Więcej o: