Biathlon. Hojnisz nie wystartuje już w tym sezonie w Pucharze Świata

Zgodnie z wcześniejszymi planami, Monika Hojnisz nie wystartuje już w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Sensacyjna medalistka z Novego Mesta zakończy międzynarodowe występy na mistrzostwach Europy w Bansku.

- W planach miałam w tym sezonie już tylko występ w mistrzostwach Europy. Tak się nastawiłam, nie wiem, co będzie po medalu. Muszę porozmawiać z trenerem - mówiła w Novym Mescie po wywalczeniu brązu mistrzostw świata Hojnisz.

Trener Adam Kołodziejczyk zdecydował się nie zmieniać planów. Jak poinformował Polski Związek Biathlonu, na Puchar Świata do Oslo (28 lutego - 3 marca) pojadą cztery zawodniczki: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Paulina Bobak. Na kończące sezon PŚ zawody w Soczi i Chanty Mansijsku wylecą jedynie Pałka, Gwizdoń i Nowakowska-Ziemniak.

Hojnisz wyleciała w poniedziałek na Mistrzostwa Europy do Bułgarii i wróci z nich 26 lutego. Mistrzostwa Europy to impreza niskiej rangi. Czołowe biathlonistki rzadko decydują się na występ w nich. Według przepisów, w ME mogą wystartować jedynie zawodniczki, które nie ukończyły 26. roku życia.

Wszystkie zawody biathlonowego Pucharu Świata transmituje Eurosport .

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: