MŚ w biathlonie. Szczurek bliski punktowanego miejsca

Najlepszy start w sezonie zaliczyli w biegu indywidualnym podczas mistrzostw świata w biathlonie Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk. Mimo to nie byli z siebie zadowoleni. - Nie wiem, co robić, by się poprawić - przyznał na mecie Szczurek

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Szczurek zajął 41. miejsce. Spudłował tylko raz na ostatnim strzelaniu. Byłem już dość zmęczony, trzęsły mi się nogi. W sumie to dobrze, że spudłowałem tylko raz - tłumaczył po biegu. Gdyby nie karna minuta, miałby pierwsze w sezonie punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

- Jestem przygotowany na 20 kilometrów, ale swoim tempem. A to tempo jest niestety o te pół minuty za wolne na 4-kilometrowe okrążenie. Nie mam pojęcia, co robić, żeby poprawiać swoją prędkość - powiedział Szczurek.

Nie zamierza jednak kończyć kariery. - Rodzina mnie wspiera, szczególnie żona, i zamierzamy to pchać do przodu. Nie mam w pobliżu domu rolkostrady, ale jest sporo dróg nieuczęszczanych za bardzo przez samochody, żona tam ze mną jeździ samochodem. Mam parę takich podbiegów, na których biegam, ona mnie potem zwozi na dół - opowiadał.

Taki stan przygotowań jest efektem polityki Ministerstwa Sportu, które po słabym zeszłym sezonie obcięło fundusze na szkolenie biathlonistów. Najlepsi z nich, między innymi Szczurek, mogli liczyć tylko na dwa zagraniczne zgrupowania.

Lepiej w biegu poradził sobie Krzysztof Pływaczyk. Trzy pudła spowodowały jednak, że zajął dopiero 52. miejsce. - To mógł być dobry bieg, ale się pomyliłem z doborem nart. To nie był błąd w smarowaniu, ale w doborze nart - podkreślił. - Na ostatnim strzelaniu chciałem zaryzykować i szybciej strzelić, ale nie wyszło - dodał.

65. miejsce zajął Adam Kwak, a 114. Grzegorz Guzik.

Złoto dla Francji

Trzeci medal, ale pierwszy złoty dla Francji, zdobył Martin Fourcade, który pomylił się tylko raz. Drugie miejsce zajął Amerykanin Tim Burke, a trzecie nieoczekiwanie Szwed Fredrik Lindstroem. Wielki niedosyt po biegu mieli gospodarze, po tym jak Ondrej Moravec był czwarty. Czech biegł w czwartek najszybciej, i gdyby pomylił się na strzelnicy tylko raz, miałby złoto.

Transmisje wszystkich zawodów MŚ w biathlonie w Eurosporcie. W piątek odbędzie się bieg sztafetowy kobiet. Relacja na żywo w Sport.pl od 17.15.

Trener Andrzej Koziński: ? Dziewczyny strzelają rewelacyjnie

Więcej o: