MŚ w biathlonie. Cztery Polki wystąpią w biegu ze startu wspólnego

Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak wystąpią w kończącym mistrzostwa świata niedzielnym biegu ze startu wspólnego. Informację potwierdził rzecznik prasowy Polskiego Związku Biathlonu Bartosz Jedynak.

W niedzielnym biegu na 12,5 kilometra wystartuje tylko 30 zawodniczek, w tym gronie aż cztery Polki. Start w biegu ze startu wspólnego zapewniony mają wszystkie medalistki indywidualnych konkurencji mistrzostw oraz najlepiej punktujące zawodniczki spośród pozostałych.

Start Pałki, srebrnej medalistki w biegu pościgowym, był oczywisty. Wysokie miejsca zagwarantowały występ Gwizdoń. Nie wiadomo było, czy do trzydziestki załapią się Hojnisz i Nowakowska-Ziemniak. - Mam nadzieję, że przede mną jeszcze jeden występ w niedzielę - mówiła ta druga po biegu indywidualnym, który ukończyła na 23. miejscu. - Trzeba to jednak jeszcze dokładnie policzyć, różnice mogą być niewielkie - dodała.

Informację o starcie wszystkich czterech zawodniczek potwierdził rzecznik prasowy Polskiego Związku Biathlonu Bartosz Jedynak. To pierwszy taki przypadek w historii startów Polek w mistrzostwach świata.

Wcześniej, w piątek, Polki wystartują w sztafecie. Transmisja od 17.15 w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na Androida.

Więcej o: