PŚ w biathlonie. Nowakowska-Ziemniak siódma w Ruhpolding

Reprezentantka gospodarzy Miriam Goessner wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła siódme miejsce.

Nowakowska-Ziemniak po raz pierwszy w indywidualnych zawodach w tym sezonie nie pomyliła się ani razu na strzelnicy. Biegła szybko i zajęła ostatecznie siódme miejsce w gronie 98 zawodniczek, najwyższe w tym sezonie.

Wygrała Niemka Miriam Goessner, przed Białorusinką Daria Domraczewą (7,1 s straty) i Finką Kaisą Makarainen (17,5). Wszystkie trzy miały po jednym spudłowanym strzale. Mimo karnej rundy były szybsze od wszystkich bezbłędnych zawodniczek, potwierdzając swoją dominację w biegu.

Bezbłędna Krystyna Pałka zajęła 13. pozycję, Magdalena Gwizdoń miała dwa pudła na drugim strzelaniu i była 27., a Monika Hojnisz dopiero 87., gdyż musiała przebiec cztery karne rundy. Agnieszka Cyl nie wystartowała.

W niedzielę o 13 biathlonistki będą rywalizować w biegu ze startu wspólnego. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Wyniki:

Więcej o: