Biathlon. Nowakowska-Ziemniak: Moja forma siedzi jeszcze gdzieś w lesie

Reprezentacja biathlonistów przygotowuje się do sezonu w szwedzkim Idre. Weronika Nowakowska-Ziemniak, jedna z liderek polskiej ekipy, nie jest pewna swojej formy przed pierwszymi startami. Transmisje z Pucharu Świata od 25 listopada w Eurosporcie.

"Szwecja, Idre - tu zima już w pełni! Zaczęliśmy używać już nowych nart, bo warunki bajkowe:) przyjemnie jest trenować biathlon w jego pełnej formie!" - pisze z optymizmem Nowakowska-Ziemniak na swoim profilu na Facebooku.

Nowakowska-Ziemniak w minionym sezonie zajęła 24. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyżej z Polek, na 17. lokacie, uplasowała się jedynie doświadczona Krystyna Pałka. Indywidualnie 26-letnia zawodniczka najlepiej wypadła w sprintach w czeskim Novym Meście i austriackim Hochfilzen, gdzie zajęła odpowiednio siódme i ósme miejsce. Była też dziewiąta w biegu ze startu wspólnego w niemieckim Ruhpolding.

- Ten sezon traktujemy jako przejściowy, przygotowujemy się długofalowo do Igrzysk Olimpijskich w Soczi - mówił niedawno w rozmowie ze Sport.pl Adam Kołodziejczyk, szef wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu. - Wierzę jednak, że nasze reprezentantki stać na miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata - dodał.

Forma na razie w lesie

Nowakowska-Ziemniak na swojej stronie internetowej jest sceptyczna przed pierwszymi startami. "Od kilku dni jestem na zgrupowaniu w Idre, moja forma wydaje się siedzieć jeszcze gdzieś w lesie, ale mam nadzieję, że wystawi choć nosek na pierwsze Puchary:) Jestem zdrowa, a to najważniejsze! Odczuwam jeszcze ciągle ciężar wykonanej w tym roku pracy, lecz niebawem będzie więcej czasu na regenerację, szybkie treningi i starty" - pisze na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W Oestersund czeka śnieg

Oficjalna strona biathlonowego Pucharu Świata odlicza już dni do pierwszych zawodów, które odbędą się w Oestersund. W Szwecji utrzymuje się ujemna temperatura. Armatki śnieżne pracują pełną parą, przygotowywane są kolejne etapy tras narciarskich.

Zawody w Oestersund obędą się między 25 listopada a 2 grudnia. Transmisje ze wszystkich zawodów w Eurosporcie .

Więcej o: