MŚ. Zjazd. Guay ze złotym medalem

Kanadyjczyk Erik Guay został złotym medalistą w zjeździe podczas odbywających się w Garmisch-Partenkirchen mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Srebro przypadło Szwajcarowi Didierowi Cuche, a brąz zwycięzcy Supergiganta Christofowi Innerhoferowi.

Guay linię mety minął z czasem 1:58:41. Cuche stracił do niego 0,32 sek., a Innerhofer 0,76 sek.

- To wspaniałe uczucie osiągnąć coś takiego na tak trudnej trasie - powiedział po zawodach szczęśliwy zwycięzca. - Jeszcze nie dotarło do mnie, że jestem mistrzem świata. Na razie jestem bardzo podekscytowany - dodał.

Faworytem sobotnich zawodów był będący w znakomitej formie Innerhofer. Po treningach wydawało się, że nikt nie przeszkodzi mu w zdobyciu drugiego złotego medalu. - Gdy minąłem linię mety byłem całkowicie wyczerpany. Ta trasa nie wybacza błędów. Po zdobyciu złotego medalu w Supergigancie nie miałem nic do stracenia w zjeździe. Cieszę się, że znowu jestem na podium - powiedział Włoch.

Drugi na mecie Cuche nie zdołał obronić zdobytego dwa lata temu mistrzostwa świata w Val d'Isere. Mistrz z 2007 roku Norweg Aksel Lund Svindal w Garmisch-Partenkirchen zajął piąte miejsce ze stratą 1,42 sek. do zwycięzcy.

 

Jedyny Polak Michał Kłusak zawody zakończył na 41 miejscu ze stratą 9,23 sek. do Guay'a. Na starcie pojawiło się 54 zawodników.

Więcej o: