Narciarstwo alpejskie. Bode Miller będzie ekspertem telewizyjnym

Bode Miller ma być ekspertem jednej ze stacji telewizyjnych podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, które między 8 a 20 lutym odbędą się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. - Nie wiem na czym ma to polegać, ale mam większą wiedzę niż niektórzy komentatorzy, więc będzie dobrze - zapewnił Amerykanin.

Miller w mistrzostwach wystartuje również jako zawodnik, ale nie we wszystkich konkurencjach. W sobotę oficjalnie zapowiedział, że rezygnuje ze startu w slalomie. W tym sezonie Amerykanin ani razu nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu w tej konkurencji podczas zawodów Pucharu Świata.

- Nie wezmę udziału w slalomie. Moim celem był slalom w mistrzostwach świata, ale jak dotąd ani razu nie udało mi się dopasować odpowiednio sprzętu - powiedział Miller, zapowiadając jednak start w pozostałych konkurencjach.

Starty na stoku będzie musiał połączyć z nowym zajęciem. 33-letni narciarz na czas mistrzostw zostanie bowiem ekspertem jednej ze stacji telewizyjnych. - Nie jestem pewien, w jaki sposób będę zaangażowany, co dokładnie będzie moim zadaniem. Mam dużą wiedzę o narciarstwie, w porównaniu z niektórymi komentatorami, więc myślę, że będzie dobrze- stwierdził Miller.

Polska Biega... na nartach

Więcej o: