Dramat legendy narciarstwa. Grozi jej wszczepienie protezy kolana

Lindsey Vonn jest jedną z najbardziej utytułowanych narciarek alpejskich w historii. Znakomita Amerykanka musi teraz mierzyć się z trudnymi chwilami. Jej zły stan zdrowia może doprowadzić nawet do tego, że konieczne będzie wszczepienie jej protezy kolana.

Trwająca niemal 20 lat znakomita kariera Lindsey Vonn sprawiła, że narciarka mocno nadszarpnęła swoje zdrowie. Przez tak długi czas rywalizacji na najwyższym poziomie Amerykanka poddawała swój organizm niemałym obciążeniom, co odczuwa to dziś. Najbardziej ucierpiało na tym jej kolano.

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Kolejna operacja kolana Vonn

Najbardziej pechowe pod względem kontuzji były dla Vonn lata 2013 i 2014, kiedy to opuściła mnóstwo startów. Amerykanka przeszła kilka operacji kolana, które doskwiera jej do dziś. Urazy były na tyle poważne, że obecnie istnieje spore prawdopodobieństwo, iż 37-latka będzie musiała mieć wszczepioną protezę.

Vonn podzieliła się na Instagramie informacjami z ostatniej operacji. "Lekarz wykonał kawał dobrej roboty. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się wyprostować kolano. To już ostatnia próba. Później będzie już tylko proteza. To cena, jaką płacimy za robienie tego, co kochamy" - napisała we wpisie z filmem, który można zobaczyć TUTAJ.

Znakomita kariera Lindsey Vonn

Lindsey Vonn jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego. Sięgała m.in. po złoto w zjeździe na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, czterokrotnie zdobywała Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dziewięciokrotnie Małą Kryształową Kulę w zjeździe i pięciokrotnie Małą Kryształową Kulę w supergigancie.

Amerykanka zakończyła karierę w lutym 2019 roku po zakończonych mistrzostwach świata w szwedzkim Åre. Vonn nie ukończyła zjazdów w supergigancie i superkombinacji, natomiast w zjeździe sięgnęła po brązowy medal.

Więcej o: