Rewelacyjny przejazd Maryny G±sienicy-Daniel! Shiffrin i Vlhova obejrzały jej plecy

Maryna G±sienica-Daniel zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze. Polka awansowała do czołowej szóstki z 17. miejsca, które zajmowała po pierwszym przejeĽdzie. Dodatkowo wyprzedziła największe gwiazdy Pucharu ¦wiata!

"Nasza najlepsza alpejka w grudniu dwa razy ustanowiła nowy rekord życiowy w Pucharze ¦wiata, zajmuj±c szóste miejsca w slalomie gigancie w Courchevel. Szósta Maryna była także na ubiegłorocznych mistrzostwach ¶wiata w Cortinie d'Ampezzo. To najlepsze wyniki polskiej narciarki od lat 80. XX wieku, a więc od czasów sióstr Małgorzaty i Doroty Tlałek" – pisał na Sport.pl Łukasz Jachimiak.

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Maryna G±sienica Daniel na mistrzostwach ¶wiataMaryna G±sienica-Daniel traktowana jak gwiazda. "Zamawiam, co chcę. Zmienia się, jak wyniki s± lepsze"

Wielki awans Maryny G±sienicy-Daniel. Fantastyczny drugi przejazd

Maryna G±sienica-Daniel idzie za ciosem i być może staje się największ± nadziej± Polski na medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. W sobotę G±sienica-Daniel stanęła do rywalizacji w Kranjskiej Gorze. Po pierwszym przejeĽdzie Maryna była dopiero 17, ale miała niezł± pozycję wyj¶ciow± do walki o pierwsz± dziesi±tkę. Do prowadz±cej Sary Hector traciła 1,53 sekundy. ale do największych gwiazd i faworytek, czyli Mikaeli Shiffrin i Petry Vlhovej traciła odpowiednio 0,02 i 0,05 sekundy.

W drugim przejeĽdzie Maryna pojechała znacznie lepiej, uzyskuj±c czas 2:17.75. Ten wynik pozwolił jej wyprzedzić m.in. Shiffrin (o 0,09 sekundy) i Vlhov± (0,59), co już było wyj±tkowym osi±gnięciem. W miarę upływu czasu stawało się jasne, że Polka może pobić swój życiowy rekord je¶li chodzi o zajęte miejsce w slalomie gigancie.

Ostatecznie rekordu nie udało się pobić, ale udało się go jeszcze raz wyrównać. Maryna G±sienica-Daniel skończyła zawody na szóstej pozycji. W drugim przejeĽdzie była pi±ta i miała niewielk± stratę do czołówki. Do najlepszej na drugim przejeĽdzie Sary Hector traciła 0,43 sekundy. Można więc tylko żałować, że pierwszy przejazd nie był trochę lepszy.

I to wła¶nie Szwedka Sara Hector wygrała całe zawody przed Francuzk± Tess± Worley i Włoszk± Mart± Bassino. Do zwyciężczyni Maryna straciła 1,96 sekundy. W klasyfikacji generalnej Maryna zajmuje dziewi±te miejsce.

Zakopane. Stacja narciarska Szymoszkowa. Prezydent Andrzej Duda otworzył zawody Fundacji HandicapMałgorzata Tlałka tłumaczy: Nie miały¶my wyj¶cia. Polska się na nas obraziła [nieDawny Mistrz]

Więcej o: