Dobre kwalifikacje Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka pojedzie w 1/8 finału Pucharu Świata

Dobrze spisała się Maryna Gąsienica-Daniel w kwalifikacjach slalomu równoległego w narciarstwie alpejskim podczas zawodów Pucharu Świata w austrackiej miejscowości Zuers. Polka zajęła 13. miejsce i pojedzie w 1/8 finału.

Polska zawodniczka zanotowała bardzo nierówny przejazd w slalomie równoległym. Najpierw po zakończeniu rywalizacji na trasie czerwonej trasie znajdowała się na rewelacyjnym szóstym miejscu. Znacznie gorzej poszło Marynie Gąsienicy-Daniel w drugim przejeździe na trasie niebieskiej, gdzie zajęła dopiero 23. miejsce, ale ostatecznie sumując czasy obu przejazdów, dało jej to kwalifikację do popołudniowych zawodów 1/8 finału Pucharu Świata w austriackim Zuers.

Polka do zwyciężczyni kwalifikacji Norweżki Thea Louise Stjernesund straciła 1,01 sekundy. W sumie do głównej fazy zawodów Pucharu Świata zakwalifikowało się szesnaście zawodniczek. Drugie miejsce zajęła Słowenka Andreja Slokar, a trzecia kolejna Norweżka Kirstin Lysdahl.

Maryna Gąsienica-Daniel przebrnęła kwalifikacje. Pojedzie w 1/8 finału PŚ w Zuers

W 1/8 finału rywalką Polki będzie Niemka Lena Duerr, która zajęła czwarte miejsce w kwalifikacjach. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:00. Relacja na antenach Eurosportu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Maryna Gąsienica-Daniel dotychczas najlepszy wynik w slalomie równoległym podczas PŚ uzyskała rok temu w Zuers, gdzie była dziewiąta. Natomiast na MŚ w Cortina d'Ampezzo była o jedno miejsce wyżej.

Czternasta zawodniczka klasyfikacji giganta zeszłego sezonu i 37. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie miała okazję do kolejnego startu w zawodach w Killington w USA, w  sobotę, 27 listopada, kiedy zaplanowano kolejny gigant, w którym Polka czuje się znacznie lepiej niż w slalomie równoległym.