Ależ pech Maryny G±sienicy-Daniel na inaugurację P¦! Kolejny raz [WIDEO]

Pech Maryny G±sienicy-Daniel w pierwszym starcie sezonu Pucharu ¦wiata w narciarstwie alpejskim! Polka nie ukończyła przejazdu w austriackim Soelden, choć po pierwszym międzyczasie miała tylko 0,1 sekundy straty do liderki.

Niestety, pierwszy start sezonu Maryny G±sienicy-Daniel kończy się niepowodzeniem. Polka nie może polubić się z gigantem w austriackim Soelden - w swojej karierze nie ukończyła tu jeszcze startu w Pucharze ¦wiata w "30", a rok temu była na 45. pozycji. 

Zobacz wideo Rewolucja w skokach narciarskich. Znikaj± z anten TVP

Pech Maryny G±sienicy-Daniel! ¦wietnie zaczęła przejazd, ale po błędzie wypadła z trasy

- Soelden to jest start pierwszy, bardzo wczesny i chyba nikt nigdy nie powiedział, że jest na Soelden gotowy. Ale jeżeli pojadę dobr± lini±, dobr± technik±, to będzie dobrze, bo na pewno nie zapomniałam, jak się jeĽdzi na nartach, mimo że dopiero co miałam naprawdę za dług± przerwę - mówiła Polka w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl, Łukaszem Jachimiakiem. Sobotnich zawodów w Austrii znów nie będzie jednak wspominała dobrze.

Więcej tre¶ci sportowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Maryna G±sienica Daniel na mistrzostwach ¶wiataMaryna G±sienica-Daniel traktowana jak gwiazda. "Zamawiam, co chcę. Zmienia się, jak wyniki s± lepsze"

Rozpoczynała swój przejazd jako trzynasta zawodniczka. Polka na samym pocz±tku zjazdu wygl±dała dobrze - po pierwszym, płaskim odcinku trasy miała zaledwie 0,1 sekundy straty do liderki, Szwajcarki Lary Gut-Behrami. O tym, czy zmniejszyła stratę na kolejnym międzyczasie nikt się już niestety nie dowiedział. 

Zakopane. Stacja narciarska Szymoszkowa. Prezydent Andrzej Duda otworzył zawody Fundacji HandicapMałgorzata Tlałka tłumaczy: Nie miały¶my wyj¶cia. Polska się na nas obraziła [nieDawny Mistrz]

Zawodniczka w jednym ze skrętów za mocno się położyła, nie utrzymała równowagi i wypadła z trasy. Wszystko wywołał minimalny u¶lizg i odskoczenie narty w poprzednim zakręcie.

Do tego momentu Polka jechała wy¶mienicie, ale jej bł±d sprawił, że znów nie ukończyła przejazdu na otwarcie sezonu P¦.

"Marit była zszokowana. Ranna. Obrażona". Tak Bjoergen odebrała atak Justyny Kowalczyk

Kolejny start dopiero za miesi±c. W Soelden jechała jeszcze Łuczak

Czternasta zawodniczka klasyfikacji giganta zeszłego sezonu i 37. w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata będzie miała okazję do dalszej rywalizacji w zawodach w Killington w USA, kiedy na sobotę, 27 listopada zaplanowano kolejny gigant. W Soelden swoj± szansę na dobry wynik dostanie także Magdalena Łuczak, która na trasę ruszyła jako 54., ale nie udało jej się przebić do grupy, która wystartuje w drugim przejeĽdzie. Swój pierwszy start w cyklu od dwóch lat zakończyła na 34. miejscu, co i tak jest dla niej niezłym wynikiem.

Więcej o: