¦wietny występ Maryny G±sienicy-Daniel! Wyprzedziła legendę mimo problemów

Obolała Maryna G±sienica-Daniel zajęła znakomite, dziesi±te miejsce w slalomie gigancie w Lenzerheide. Wygrała Alice Robinson.

Co zatrzyma Marynę G±sięnicę-Daniel? Na pewno nie kontuzja. Dwa tygodnie temu nasza narciarka upadła podczas zawodów w Jasnej i pękły jej dwa żebra. Ale mimo tego w niedzielę wystartowała w Pucharze ¦wiata w Lenzerheide i spisała się ¶wietnie, zajmuj±c dziesi±te miejsce. To jeden z najlepszych wyników w karierze alpejki z Zakopanego!

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Maryna G±sienica-Daniel wyprzedziła legendę ¶wiatowego narciarstwa

W kończ±cych sezon zawodach w Lenzerheide G±sienica-Daniel wyprzedziła m.in. Petrę Vlhov±. Słowaczka to jedna z największych gwiazd narciarstwa alpejskiego i najlepsza zawodniczka w tym sezonie, triumfatorka dużej Kryształowej Kuli!

W szwajcarskim Lenzerheide najlepsza okazała się Alice Robinson, która w drugim przejeĽdzie pojechała aż o cztery sekundy szybciej niż w pierwszym! Nowozelandka wyprzedziła prowadz±c± po pierwszym przejeĽdzie Mikaelę Shiffrin o 0,28s, a trzecia na mecie Słowaczka Meta Hrovat do zwyciężczyni straciła 0,48s.

Maryna G±sienica-Daniel na trasie w KronplatzMaryna G±sienica-Daniel "rewelacj± ostatnich tygodni". Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki

Maryna G±sienica-Daniel w znakomitym stylu zakończyła najlepszy sezon w karierze

Dzięki zajęciu dziesi±tego miejsca w Lenzerheide G±sienica-Daniel zmagania w gigantowej klasyfikacji generalnej zakończyła na czternastej pozycji. To ważne, bo gwarantuje naszej zawodniczce dobr± pozycję na starcie zawodów w kolejnym sezonie.

Ten rok był dla naszej alpejki bardzo udany. Najlepiej spisała się w Cortinie d'Ampezzo, gdzie w gigancie zajęła szóste miejsce, ale błyszczała też w Lech (9. miejsce) czy Kranskiej Gorze (10.), a wielkie nadzieje mogli¶my mieć w Jasnej, gdzie po pierwszej próbie Maryna była trzecia, ale w drugiej zbyt mocno zaryzykowała i wywróciła się, doznaj±c wspomnianej na pocz±tku tekstu kontuzji.