Świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel! Wyprzedziła legendę mimo problemów

Obolała Maryna Gąsienica-Daniel zajęła znakomite, dziesiąte miejsce w slalomie gigancie w Lenzerheide. Wygrała Alice Robinson.

Co zatrzyma Marynę Gąsięnicę-Daniel? Na pewno nie kontuzja. Dwa tygodnie temu nasza narciarka upadła podczas zawodów w Jasnej i pękły jej dwa żebra. Ale mimo tego w niedzielę wystartowała w Pucharze Świata w Lenzerheide i spisała się świetnie, zajmując dziesiąte miejsce. To jeden z najlepszych wyników w karierze alpejki z Zakopanego!

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Maryna Gąsienica-Daniel wyprzedziła legendę światowego narciarstwa

W kończących sezon zawodach w Lenzerheide Gąsienica-Daniel wyprzedziła m.in. Petrę Vlhovą. Słowaczka to jedna z największych gwiazd narciarstwa alpejskiego i najlepsza zawodniczka w tym sezonie, triumfatorka dużej Kryształowej Kuli!

W szwajcarskim Lenzerheide najlepsza okazała się Alice Robinson, która w drugim przejeździe pojechała aż o cztery sekundy szybciej niż w pierwszym! Nowozelandka wyprzedziła prowadzącą po pierwszym przejeździe Mikaelę Shiffrin o 0,28s, a trzecia na mecie Słowaczka Meta Hrovat do zwyciężczyni straciła 0,48s.

Maryna Gąsienica-Daniel na trasie w KronplatzMaryna Gąsienica-Daniel "rewelacją ostatnich tygodni". Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki

Maryna Gąsienica-Daniel w znakomitym stylu zakończyła najlepszy sezon w karierze

Dzięki zajęciu dziesiątego miejsca w Lenzerheide Gąsienica-Daniel zmagania w gigantowej klasyfikacji generalnej zakończyła na czternastej pozycji. To ważne, bo gwarantuje naszej zawodniczce dobrą pozycję na starcie zawodów w kolejnym sezonie.

Ten rok był dla naszej alpejki bardzo udany. Najlepiej spisała się w Cortinie d'Ampezzo, gdzie w gigancie zajęła szóste miejsce, ale błyszczała też w Lech (9. miejsce) czy Kranskiej Gorze (10.), a wielkie nadzieje mogliśmy mieć w Jasnej, gdzie po pierwszej próbie Maryna była trzecia, ale w drugiej zbyt mocno zaryzykowała i wywróciła się, doznając wspomnianej na początku tekstu kontuzji.

Więcej o: