Fantastyczny, fenomenalny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel! Szansa na historyczne podium

Fantastyczny przejazd Maryny Gąsienicy Daniel w slalomie gigancie w Jasnej na Słowacji. Polka po pierwszym przejeździe zajmuje trzecie miejsce ze stratą 0,44 sekundy do prowadzącej Mikaeli Shiffrin.

Na mistrzostwach świata Polka otarła się o medal w slalomie gigancie. Teraz Maryna tylko potwierdza znakomitą formę w tej konkurencji. Do tej pory jej najwyższą lokatą było 9. miejsce w slalomie gigancie równoległym i 10. w slalomie gigancie. Na MŚ była szósta, ale czuła, że mogła zdobyć nawet medal. Wtedy na sukces reprezentantki Polski uwagę zwróciły także zagraniczne media, które nazwały zawodniczkę "rewelacją ostatnich tygodni".

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Tydzień temu z kolei wystartowała w supergigancie we włoskim Val di Fassa. Tam zajęła dopiero 38. lokatę, ale wynikało to z niecodziennych problemów na trasie. Na starcie otworzyła się jej poduszka powietrzna, mająca ochraniać ją przed upadkiem.

W pierwszym przejeździe niedzielnych zawodów w Jasnej Maryna Gąsienica-Daniel ruszyła z 9. numerem startowym. Zaliczyła świetny przejazd i zajmuje trzecie miejsce z minimalną stratą do prowadzącej Mikaeli Shiffrin. Obie zawodniczki dzieli 0,44 sekundy. Natomiast do drugiej Petry Vlhovej Maryna traci 0,28 sekundy. Za plecami Polki czai się Marta Bassino, liderka klasyfikacji gigantowej i aktualna mistrzyni świata, Lara Gut-Behrami. Przejazd Polki możecie obejrzeć tutaj:

Polka ma więc realne szanse na podium w tych zawodach. Byłoby to dla niej szczególne osiągnięcie zważywszy na to, że mogłaby po nie sięgnąć blisko domu. Jasna znajduje się blisko Zakopanego, po drugiej stronie jej ukochanych Tatr. W Polsce czeka na nią jej rodzina. Natomiast na miejscu zawodów Polka pojawiła się już ponad tydzień temu. Trenowała i zapoznawała się z trasą.

Start drugiego przejazdu zaplanowano na 12:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.