Fantastyczny, fenomenalny przejazd Maryny G±sienicy-Daniel! Szansa na historyczne podium

Fantastyczny przejazd Maryny G±sienicy Daniel w slalomie gigancie w Jasnej na Słowacji. Polka po pierwszym przejeĽdzie zajmuje trzecie miejsce ze strat± 0,44 sekundy do prowadz±cej Mikaeli Shiffrin.

Na mistrzostwach ¶wiata Polka otarła się o medal w slalomie gigancie. Teraz Maryna tylko potwierdza znakomit± formę w tej konkurencji. Do tej pory jej najwyższ± lokat± było 9. miejsce w slalomie gigancie równoległym i 10. w slalomie gigancie. Na M¦ była szósta, ale czuła, że mogła zdobyć nawet medal. Wtedy na sukces reprezentantki Polski uwagę zwróciły także zagraniczne media, które nazwały zawodniczkę "rewelacj± ostatnich tygodni".

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Tydzień temu z kolei wystartowała w supergigancie we włoskim Val di Fassa. Tam zajęła dopiero 38. lokatę, ale wynikało to z niecodziennych problemów na trasie. Na starcie otworzyła się jej poduszka powietrzna, maj±ca ochraniać j± przed upadkiem.

Justyna ¦więty-Ersetić halow± wicemistrzyni± Europy w ToruniuTrzecie srebro Polski na HME w Toruniu! Ryzykowny bieg Justyny ¦więty-Ersetic

W pierwszym przejeĽdzie niedzielnych zawodów w Jasnej Maryna G±sienica-Daniel ruszyła z 9. numerem startowym. Zaliczyła ¶wietny przejazd i zajmuje trzecie miejsce z minimaln± strat± do prowadz±cej Mikaeli Shiffrin. Obie zawodniczki dzieli 0,44 sekundy. Natomiast do drugiej Petry Vlhovej Maryna traci 0,28 sekundy. Za plecami Polki czai się Marta Bassino, liderka klasyfikacji gigantowej i aktualna mistrzyni ¶wiata, Lara Gut-Behrami. Przejazd Polki możecie obejrzeć tutaj:

Polka ma więc realne szanse na podium w tych zawodach. Byłoby to dla niej szczególne osi±gnięcie zważywszy na to, że mogłaby po nie sięgn±ć blisko domu. Jasna znajduje się blisko Zakopanego, po drugiej stronie jej ukochanych Tatr. W Polsce czeka na ni± jej rodzina. Natomiast na miejscu zawodów Polka pojawiła się już ponad tydzień temu. Trenowała i zapoznawała się z tras±.

Start drugiego przejazdu zaplanowano na 12:30.

Więcej o: