Maryna G±sienica-Daniel zapisała się w historii. "Presja? Ja nic nie muszę"

Maryna G±sienica-Daniel nie zdobyła medalu na ostatnich mistrzostwach ¶wiata w narciarstwie alpejskim, jednak zapisała się w historii polskiego narciarstwa. 27-latka stała się pierwsz± Polk±, która zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie. Gratulacje przekazał m.in. prezydent Andrzej Duda.

- Zawsze jak s± dobre wyniki, to tych gratulacji jest cała masa. To mnie cieszy, bo przynajmniej jest gło¶no o narciarstwie alpejskim. Był też rzeczywi¶cie telefon od prezydenta. Bardzo się cieszę, że głowa naszego państwa znalazła czas, by zadzwonić, bo przecież ma mnóstwo zajęć. To bardzo miłe - powiedziała Maryna G±sienica-Daniel w rozmowie z "Onet Sport". Prezydent Andrzej Duda kontaktował się również z 27-latk± po jednym ze startów Pucharu ¦wiata. 

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Maryna G±sienica-Daniel z gratulacjami od Prezydenta RP. "Nie kalkulowałam. Miałam zamiar atakować"

Maryna G±sienica-Daniel jest jedyn± Polk± w historii narciarstwa alpejskiego, która zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie. Jest to jednocze¶nie życiowy wynik 27-latki. - I mam nadzieję, że na tym moja historia się nie skończy. Cieszę się niezmiernie. Także z tego, że znowu w Polsce dużo mówi się o narciarstwie alpejskim dzięki nam. Zaraz wszyscy zaczn± na mnie wywierać presję i mówić, że co¶ muszę. Tylko ja nic nie muszę, ja po prostu chcę - oznajmiła G±sienica-Daniel. 

Maryna G±sienica-DanieklApoloniusz Tajner chce dodatkowych pieniędzy dla Maryny G±sienicy-Daniel! "Jest w grze"

I dodała: - Przed startem założyłam sobie, że pojadę najlepiej, jak się tylko da. Nie chciałam mieć do siebie pretensji na mecie. Dlatego, choć po pierwszym przejeĽdzie zajmowałam wysokie miejsce, to nie kalkulowałam i nie chciałam go bronić, tylko miałam zamiar atakować. Ruszyłam z takim nastawieniem. Tak, jak chciałam. I z tego bardzo się cieszę, bo potrafiłam to sobie wszystko ułożyć w głowie, choć dla mnie to była nowa sytuacja w zawodach tej rangi.

Maryna G±sienica-Daniel na trasie giganta mistrzostw ¶wiata w Cortinie d'AmpezzoMaryna poszła na cało¶ć. "Cudem to uratowała". "Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce"

W tym sezonie G±sienica-Daniel punktowała w pięciu slalomach gigantach Pucharu ¦wiata. Zajmowała w nich kolejno: 21., 11., 10., 11. i znów 11. miejsce. Na sukces reprezentantki Polski uwagę zwróciły także zagraniczne media, które nazwały zawodniczkę "rewelacj± ostatnich tygodni". W slalomie gigancie wystartowała też 19-letnia Magdalena Łuczak.