Apoloniusz Tajner chce dodatkowych pieniędzy dla Maryny G±sienicy-Daniel! "Jest w grze"

Prezes Polskiego Zwi±zku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner zapowiedział, że chce wywalczyć wyższ± kwotę stypendium za wyniki Maryny G±sienicy-Daniel podczas mistrzostw ¶wiata w narciarstwie alpejskim. - Chcemy to tak zinterpretować, żeby Maryna dostała stypendium za pi±te miejsce w slalomie równoległym - wskazał Tajner w rozmowie dla portalu sportsinwinter.pl.

Maryna G±sienica-Daniel aż dwukrotnie znalazła się w najlepszej dziesi±tce konkurencji rozgrywanych podczas mistrzostw ¶wiata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d'Ampezzo we Włoszech. Była na miejscach 5-8 (skończyła rywalizację na ćwierćfinale) podczas slalomu giganta równoległego we wtorek, a w czwartek zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie. 

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

PZN chce jak najwyższego stypendium dla Maryny G±sienicy-Daniel

Polce po imprezie będzie się należało stypendium ministerstwa sportu przyznawane za miejsca w najlepszej ósemce w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich w tym przypadku na imprezie rangi mistrzostw ¶wiata. To uprawnia j± do skorzystania ze stypendium w przypadku giganta. Ale Polski Zwi±zek Narciarski będzie chciał, żeby kwota była jak najwyższa. 

Maryna G±sienica-Daniel na trasie w KronplatzMaryna G±sienica-Daniel "rewelacj± ostatnich tygodni". Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki

To zależy od zajmowanych pozycji. W przypadku szóstego miejsca w czwartek nie ma żadnych w±tpliwo¶ci, ale zastanawia kwestia strefy miejsc 5-8, w jakiej sklasyfikowano G±sienicę-Daniel dwa dni wcze¶niej. - Chcemy to tak zinterpretować, żeby Maryna dostała stypendium za pi±te miejsce w slalomie równoległym - wskazał prezes PZN, Apoloniusz Tajner w rozmowie dla sportsinwinter.pl. W regulaminie przyznawania stypendiów za konkurencje olimpijskie znajdziemy jednak zapis o tym, że w takiej sytuacji można przyznać maksymalnie kwotę za szóste miejsce. Problem w tym, że slalom gigant równoległy nie znalazł się w programie igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. A w takim przypadku nagradza się tylko zawodników z miejsc 1-3.

Maryna G±sienica-Daniel na trasie giganta mistrzostw ¶wiata w Cortinie d'AmpezzoMaryna poszła na cało¶ć. "Cudem to uratowała". "Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce"

"To jest przedsmak igrzysk. Widać, że jest w grze"

Co Tajner s±dzi o sukcesie G±sienicy-Daniel? - Tutaj wszystko się mogło wydarzyć. Maryna prezentuje już tak wysoki poziom, że liczyli¶my na jak±¶ niespodziankę, ale ostatecznie Maryna zajęła doskonałe szóste miejsce - ocenił. - To jest przedsmak igrzysk, które już za ok. Widać, że jest w grze - dodał.

Maryna G±sienica Daniel na mistrzostwach ¶wiataŻyciowy sukces Maryny G±sienicy-Daniel! Fenomenalny pocz±tek, a póĽniej? To mógł być medal

Więcej o: