Maryna G±sienica-Daniel "rewelacj± ostatnich tygodni". Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki

Zagraniczne media pochwaliły wynik Maryny G±sienicy-Daniel w gigancie podczas mistrzostw ¶wiata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d'Ampezzo. Choć najwięcej miejsca po¶więcaj± złotemu medalowi Lary Gut-Behrami i porażkom faworytek, znalazło się też miejsce dla opisu wyczynu "rewelacji ostatnich tygodni", jak nazwał Polkę portal "nieveaventura.com".

Maryna G±sienica-Daniel po pierwszym przejeĽdzie czwartkowego giganta była na siódmym miejscu ze strat± 0,57 sekundy do prowadz±cej Mikaeli Shiffrin. Na pocz±tku drugiego przejazdu wydawało się, że Polka ma szansę na pierwsz± pozycję i czas, dzięki któremu mogłaby powalczyć nawet o medale. W pewnym momencie G±sienica-Daniel była jednak bliska upadku i cudem utrzymała się na nartach.

Zobacz wideo Katastrofa Borussii Dortmund coraz bliżej. "Transfer Haalanda może być przes±dzony. Idealny kierunek"

Zagraniczne media wiedz±, ile znaczy sukces G±sienicy-Daniel. Pisz± o "tylko" drugim miejscu i ¶wietnej obronie, która dała najlepszy wynik w karierze

Na metę wpadła na drugiej pozycji, za prowadz±c± wtedy Ramon± Siebenhofer z Austrii. Skończyła rywalizację jako szósta z najlepszym wynikiem dla Polski na M¦ w gigancie. "Ajj! G±sienica-Daniel miała bardzo mocny przejazd. Na pocz±tku prowadziła, ale potem na stoku popełniła bł±d i zajęła 'tylko' drugie miejsce" - wskazywali tuż po przejeĽdzie Polki dziennikarze merkur.de. "¦wietny start, a potem bł±d i ¶wietna obrona przed upadkiem. Maryna G±sienica-Daniel mogła prowadzić, ale musiała się ratować i ostatecznie straciła nieco czasu do prowadz±cej Siebenhofer. Wypchnęła jednak z podium Wendy Holdener" - czytamy w relacji strony 20min.ch.

Maryna G±sienica-Daniel na trasie giganta mistrzostw ¶wiata w Cortinie d'AmpezzoMaryna poszła na cało¶ć. "Cudem to uratowała". "Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce"

"Poważny bł±d G±sienicy-Daniel zagroził jej ¶wietnemu wynikowi, prawie upadła. Udało jej się jednak dojechać na metę na drugim miejscu i to ze strat± zaledwie 0,27 sekundy do Siebenhofer. To najlepszy wynik w jej karierze" - napisał portal oasport.it podczas ich relacji na żywo z giganta. 

Maryna G±sienica Daniel na mistrzostwach ¶wiataŻyciowy sukces Maryny G±sienicy-Daniel! Fenomenalny pocz±tek, a póĽniej? To mógł być medal

"Rewelacja ostatnich tygodni"

"Nieveaventura.com" w swoim opisie ostatecznych rozstrzygnięć napisał, że według nich G±sienica-Daniel to "zawodniczka, która stała się rewelacj± ostatnich tygodni". Większo¶ć dziennikarzy skupia się na opisywaniu złota Lary Gut-Behrami, która tym samym zdobyła swój trzeci medal podczas w Cortinie oraz na porażkach faworytek - Petry Vlhovej, Niny O'Brien czy Marty Bassino. "Faworytki katapultowały się z rywalizacji o medale w gigancie" - pisał o ich występach portal tz.de.

Maryna G±sienica Daniel na trasie giganta równoległego. Cortina d'Ampezzo 16.02.2021 r.¦wietny przejazd Maryny G±sienicy-Daniel w slalomie gigancie! Polka w czołówce

Poza G±sienic±-Daniel ¶wietnie we Włoszech spisała się także Magdalena Łuczak, która zajęła 19. miejsce, a to jej debiut na imprezie tej rangi. Celem 19-latki s± marcowe mistrzostwa ¶wiata juniorek. - Gdyby¶my mieli beczkę złotych monet, to oddaliby¶my j± za taki wynik - mówił Marcin Blauth, wiceprezes PZN-u ds. narciarstwa alpejskiego w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl, Łukaszem Jachimiakiem.

Więcej o: