Maryna Gąsienica-Daniel "rewelacją ostatnich tygodni". Zagraniczne media zauważyły życiowy sukces Polki

Zagraniczne media pochwaliły wynik Maryny Gąsienicy-Daniel w gigancie podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d'Ampezzo. Choć najwięcej miejsca poświęcają złotemu medalowi Lary Gut-Behrami i porażkom faworytek, znalazło się też miejsce dla opisu wyczynu "rewelacji ostatnich tygodni", jak nazwał Polkę portal "nieveaventura.com".

Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe czwartkowego giganta była na siódmym miejscu ze stratą 0,57 sekundy do prowadzącej Mikaeli Shiffrin. Na początku drugiego przejazdu wydawało się, że Polka ma szansę na pierwszą pozycję i czas, dzięki któremu mogłaby powalczyć nawet o medale. W pewnym momencie Gąsienica-Daniel była jednak bliska upadku i cudem utrzymała się na nartach.

Zobacz wideo Katastrofa Borussii Dortmund coraz bliżej. "Transfer Haalanda może być przesądzony. Idealny kierunek"

Zagraniczne media wiedzą, ile znaczy sukces Gąsienicy-Daniel. Piszą o "tylko" drugim miejscu i świetnej obronie, która dała najlepszy wynik w karierze

Na metę wpadła na drugiej pozycji, za prowadzącą wtedy Ramoną Siebenhofer z Austrii. Skończyła rywalizację jako szósta z najlepszym wynikiem dla Polski na MŚ w gigancie. "Ajj! Gąsienica-Daniel miała bardzo mocny przejazd. Na początku prowadziła, ale potem na stoku popełniła błąd i zajęła 'tylko' drugie miejsce" - wskazywali tuż po przejeździe Polki dziennikarze merkur.de. "Świetny start, a potem błąd i świetna obrona przed upadkiem. Maryna Gąsienica-Daniel mogła prowadzić, ale musiała się ratować i ostatecznie straciła nieco czasu do prowadzącej Siebenhofer. Wypchnęła jednak z podium Wendy Holdener" - czytamy w relacji strony 20min.ch.

Maryna Gąsienica-Daniel na trasie giganta mistrzostw świata w Cortinie d'AmpezzoMaryna poszła na całość. "Cudem to uratowała". "Gigant jest jak 100 metrów w lekkoatletyce"

"Poważny błąd Gąsienicy-Daniel zagroził jej świetnemu wynikowi, prawie upadła. Udało jej się jednak dojechać na metę na drugim miejscu i to ze stratą zaledwie 0,27 sekundy do Siebenhofer. To najlepszy wynik w jej karierze" - napisał portal oasport.it podczas ich relacji na żywo z giganta. 

Maryna Gąsienica Daniel na mistrzostwach świataŻyciowy sukces Maryny Gąsienicy-Daniel! Fenomenalny początek, a później? To mógł być medal

"Rewelacja ostatnich tygodni"

"Nieveaventura.com" w swoim opisie ostatecznych rozstrzygnięć napisał, że według nich Gąsienica-Daniel to "zawodniczka, która stała się rewelacją ostatnich tygodni". Większość dziennikarzy skupia się na opisywaniu złota Lary Gut-Behrami, która tym samym zdobyła swój trzeci medal podczas w Cortinie oraz na porażkach faworytek - Petry Vlhovej, Niny O'Brien czy Marty Bassino. "Faworytki katapultowały się z rywalizacji o medale w gigancie" - pisał o ich występach portal tz.de.

Maryna Gąsienica Daniel na trasie giganta równoległego. Cortina d'Ampezzo 16.02.2021 r.Świetny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie! Polka w czołówce

Poza Gąsienicą-Daniel świetnie we Włoszech spisała się także Magdalena Łuczak, która zajęła 19. miejsce, a to jej debiut na imprezie tej rangi. Celem 19-latki są marcowe mistrzostwa świata juniorek. - Gdybyśmy mieli beczkę złotych monet, to oddalibyśmy ją za taki wynik - mówił Marcin Blauth, wiceprezes PZN-u ds. narciarstwa alpejskiego w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl, Łukaszem Jachimiakiem.