Świetny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie! Polka w czołówce

Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała siódmy czas w pierwszej serii w slalomie gigancie na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim we włoskim Cortina d'Ampezzo. Liderką jest Mikaela Shiffrin z czasem 1:13.22. Drugą serię zaplanowano na 13:20.

Maryna Gąsienica-Daniel z każdymi zawodami plasowała się wyżej. W supergigancie zajęła 27. miejsce, w superkombinacji 12. i 8. w gigancie równoległym. Kibice liczyli więc na to, że znowu poprawi swoją pozycję.

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

W pierwszej serii Maryna wystartowała jako 18. Polka zaliczyła bardzo dobry przejazd z czasem 1:13.79, po którym zajmowała szóste miejsce. Wystartowała znakomicie i choć w dalszej części straciła do liderki, to ostatecznie dojechała do mety z czasem gorszym o 0,57 s. Chwilę potem Polka spadła na siódmą lokatę po znakomitym przejeździe Amerykanki, Niny O'Brien.

"P******cie się!" - krzyczała gwiazda. A Maryna musiała odtajać. W gigancie ma już być normalnie. To specjalność Polki!

Z numerem 39. wystąpiła również Magdalena Łuczak. Po swoim przejeździe zajmowała 24. miejsce z czasem 1:16.29 ze stratą 3:07 do liderki. Chwilę później Polka spadła na 25. lokatę. Pierwsza seria nadal trwa. Druga rozpocznie się o godzinie 13:20.