Śnieżny armagedon w Cortinie d'Ampezzo. Pierwsza konkurencja MŚ odwołana

Organizatorzy mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim odwołali pierwszą konkurencję - kombinację kobiet. Powodem są fatalne warunki atmosferyczne, jakie panują w Cortinie d'Ampezzo.

- Z powodu obfitych opadów śniegu kombinacja kobiet została odwołana - napisała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Perfekcyjny przejazd Maryny Gąsienicy-DanielPerfekcyjny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel! "Nic nie daje większej radości" [WIDEO]

Odwołano pierwszą konkurencję MŚ w narciarstwie alpejskim kobiet

W niedzielę organizatorzy postanowili zmienić kolejność, w jakiej miałyby odbywać się poszczególne konkurencje. Pierwszą podczas MŚ w narciarstwie alpejskim miał być slalom, a drugą supergigant. Ostatecznie niekorzystne warunki pogody sprawiły, że trzeba było je odwołać. Na razie nie podano nowego terminu przeprowadzenia zawodów. MŚ w Cortinie d'Ampezzo potrwają od 8 do 21 lutego. 

Ester Ledecka miała wypadek podczas zjazdu i uderzyła z impetem w siatkę zabezpieczającąTo już jest plaga! Kolejny wypadek! Tym razem z trasy wypadła mistrzyni olimpijska [WIDEO]

Faworytką do złotego medalu MŚ jest Amerykanka Mikaela Shiffrin. Polacy liczą na dobry występ jedynej reprezentantki naszego kraju, Maryny Gąsienicy-Daniel, która w ostatnich tygodniach prezentowała bardzo dobrą formę. - Nic nie daje większej radości, niż zielone światło. No, chyba że najlepszy czas w drugim przejeździe - napisała Gąsienica-Daniel w mediach społecznościowych, odnosząc się do znakomitego występu w Kranplatz, gdzie zajęła 11. miejsca, a podczas drugiego przejazdu miała najlepszy czas z całej stawki.

Gąsienica-Daniel najlepszą Polką od lat 80. XX wieku

- Maryna Gąsienica-Daniel ustabilizowała się na poziomie, na jakim żadna Polka nie jeździła od lat 80. XX wieku, gdy reprezentowały nas siostry Dorota i Małgorzata Tlałkówny. Więcej można przeczytać w tekście naszego dziennikarza, Łukasza Jachimiaka>>

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Gąsienica-Daniel zajmuje 33. pozycję ze 141 pkt. na koncie, zaś w klasyfikacji slalomu giganta jest 13. ze 108 pkt.