Maryna G±sienica-Daniel znów błyszczy w Pucharze ¦wiata. Co za przejazd i awans

Maryna G±sienica-Daniel utrzymuje wysok± formę w Pucharze ¦wiata w narciarstwie alpejskim. We wtorkowym slalomie gigancie we włoskim Kronplatz Polka zajęła 11. miejsce, uzyskuj±c najlepszy czas drugiego przejazdu!

Po ¶wietnych zawodach (10. i 11. miejsce) w słoweńskiej Kranjskiej Gorze kilka dni temu, tym razem 26-letnia G±sienica-Daniel pokazała się z bardzo dobrej strony we włoskim Kronplatz. 

Zobacz wideo Andrzej Bachleda-Curu¶ w "Wilkowicz Sam na Sam": Liczę, że po tej olimpiadzie co¶ się wydarzy, jakie¶ hasło od ministerstwa sportu, zmiany w zwi±zku narciarskim

Po pierwszym przejeĽdzie (1:07.46) nic aż tak dobrego wyniku Polki nie zapowiadało. Nasza reprezentantka straciła bowiem ponad trzy sekundy do najlepszej Michelle Gisin ze Szwajcarii i była na 24. pozycji.

26 listopada 2020. Maryna G±sienica-Daniel w slalomie równoległym Pucharu ¦wiata w Lech (Austria)Maryna G±sienica-Daniel robi furorę! "Uratowała się z dziury. ¦wietna reakcja"

Drugi przejazd G±sienicy-Daniel była jednak znakomity. Czas 1:05.85 utrzymywał j± na prowadzeniu aż przez kolejnych dwana¶cie zawodniczek. Dopiero 11. po pierwszym przejeĽdzie Włoszka Sofia Goggia, dzięki przewadze z pierwszego przejazdu, zdołała wyprzedzić reprezentantkę Polski. 

Koniec końców, w drugim przejeĽdzie Maryna G±sienica-Daniel osi±gnęła najlepszy rezultat, o prawie pół sekundy (dokładnie 0,42s) lepszy od drugiej Francuzki Tessy Worley! Dało to jej końcowy awans aż o trzyna¶cie pozycji, na 11. miejsce (2:13.31)!

W całych zawodach zwyciężyła wła¶nie Worley (2:11.38), przed Szwajcark± Lar± Gut-Behrami (2:11.65) i Włoszk± Mart± Bassino (2:12.11). 

Urs Kryenbuehl groĽnie upadł w KitzbuehelKoszmarny wypadek w alpejskim Pucharze ¦wiata. Zawodnik przetransportowany do szpitala [WIDEO]

W klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu ¦wiata G±sienica-Daniel jest 31. z dorobkiem 141 punktów, a w klasyfikacji slalomu giganta zajmuje 13. miejsce (108 punktów). 

Więcej o: