Maryna G±sienica-Daniel znów imponuje w alpejskim Pucharze ¦wiata

Kolejny bardzo dobry występ Maryny G±sienicy-Daniel. Polka zajęła jedenast± pozycję w slalomie gigancie podczas zawodów Pucharu ¦wiata w Kranjskiej Gorze.

Maryna Gąsienica-Daniel zachwyciła już w sobotnich zawodach Pucharu Świata w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Zajęła dziesiąte miejsce w slalomie gigancie. Był to jej drugi najlepszy wynik w karierze.

Zobacz wideo "Wielu ekspertów uważało Kubackiego za skoczka bez talentu"

Gąsienica-Daniel znów szybka

26-latka z Zakopanego bardzo dobrze spisała się również podczas niedzielnego giganta w Kranjskiej Gorze. Po pierwszym przejeździe zajmowała dziesiąte miejsce. Traciła do prowadzącej Mikeli Shiffrin 1,71 sekundy. Amerykanka miała czas 1:10:42.

W drugim przejeździe Polka straciła jedną pozycję. Miała czas - 1:08:99, a szybciej od niej w tej serii pojechało piętnaście zawodniczek.

Najlepsza w Kranjskiej Gorze okazała się, podobnie jak w sobotę Włoszka Marta Bassino. Wyprzedziła Szwajcarkę Michelle Gisin oraz Słowaczkę Metę Hrovat.

Obecnie Maryna Gąsienica-Daniel jest 28. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i 14. w slalomie gigancie. Kolejny zjazd odbędzie się w przyszły weekend w szwajcarskim Crans-Montana. 

"Im wokół trudniej, tym jest silniejsza. Po koszmarnej kontuzji, pokonaniu lockdownu przy wsparciu 'trenera znikąd', Maryna Gąsienica-Daniel notuje najlepsze wyniki w karierze. Teraz potrzebny jest spokój. - Nie róbmy jednak z Maryny Igi ¦wi±tek - słyszymy o najlepszej polskiej alpejce" - pisał o Gąsienicy-Daniel dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA