Maryna G±sienica-Daniel znów imponuje w alpejskim Pucharze ¦wiata

Kolejny bardzo dobry występ Maryny G±sienicy-Daniel. Polka zajęła jedenast± pozycję w slalomie gigancie podczas zawodów Pucharu ¦wiata w Kranjskiej Gorze.

Maryna G±sienica-Daniel zachwyciła już w sobotnich zawodach Pucharu ¦wiata w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Zajęła dziesi±te miejsce w slalomie gigancie. Był to jej drugi najlepszy wynik w karierze.

Zobacz wideo "Wielu ekspertów uważało Kubackiego za skoczka bez talentu"

Maryna G±sienica-Daniel z kolejnym ¶wietnym wynikiem w Pucharze ¦wiataMaryna G±sienica-Daniel zachwyca! Drugi najlepszy wynik w karierze

G±sienica-Daniel znów szybka

26-latka z Zakopanego bardzo dobrze spisała się również podczas niedzielnego giganta w Kranjskiej Gorze. Po pierwszym przejeĽdzie zajmowała dziesi±te miejsce. Traciła do prowadz±cej Mikeli Shiffrin 1,71 sekundy. Amerykanka miała czas 1:10:42.

W drugim przejeĽdzie Polka straciła jedn± pozycję. Miała czas - 1:08:99, a szybciej od niej w tej serii pojechało piętna¶cie zawodniczek.

Najlepsza w Kranjskiej Gorze okazała się, podobnie jak w sobotę Włoszka Marta Bassino. Wyprzedziła Szwajcarkę Michelle Gisin oraz Słowaczkę Metę Hrovat.

Obecnie Maryna G±sienica-Daniel jest 28. w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata i 14. w slalomie gigancie. Kolejny zjazd odbędzie się w przyszły weekend w szwajcarskim Crans-Montana. 

26 listopada 2020. Maryna G±sienica-Daniel w slalomie równoległym Pucharu ¦wiata w Lech (Austria)Kolejny historyczny wynik Maryny G±sienicy-Daniel! Pierwsze punkty dla Polski

"Im wokół trudniej, tym jest silniejsza. Po koszmarnej kontuzji, pokonaniu lockdownu przy wsparciu 'trenera znik±d', Maryna G±sienica-Daniel notuje najlepsze wyniki w karierze. Teraz potrzebny jest spokój. - Nie róbmy jednak z Maryny Igi ¦wi±tek - słyszymy o najlepszej polskiej alpejce" - pisał o G±sienicy-Daniel dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski.