Kolejny historyczny wynik Maryny G±sienicy-Daniel! Pierwsze punkty dla Polski

Maryna G±sienica-Daniel z kolejnym historycznym wynikiem na zawodach Pucharu ¦wiata w narciarstwie alpejskim. Tym razem zdobyła punkty w supergigancie w St. Anton. Jak podaje dziennikarz Sportsinwinter.pl, Jarosław Gracka, to najlepszy polski wynik i pierwsze polskie punkty w historii tej konkurencji.

Polska narciarka wcze¶niej ¶wietnie pokazywała się w slalomach gigantach, gdzie potrafiła nawet zaj±ć miejsce w najlepszej "dziesi±tce" - była dziewi±ta w Lech. Teraz w St. Anton w supergigancie także spisała się znakomicie. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekaj± na wygran± w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Maryna G±sienica-Daniel z niesamowitym wynikiem! Pierwsze polskie punkty w historii

Maryna G±sienica-Daniel miała 27. czas przejazdu w zawodach - 1:21:09 - ze strat± 3,27 sekundy do zwyciężczyni - Lary Gut-Behrami ze Szwajcarii. Drugie miejsce zajęła Marta Bassino z Włoch, a trzecie kolejna ze Szwajcarek Corinne Suter. 

Izabela Marcisz podczas mistrzostw Polski w ZakopanemMarcisz pierwsz± Polk± od Justyny Kowalczyk, która ukończyła Tour de Ski! ¦wietny wynik!

To kolejny wręcz historyczny wynik zawodniczki. Jak podaje dziennikarz Sportsinwinter.pl, Jarosław Gracka punkty Maryny G±sienicy-Daniel z niedzieli to także pierwsze w historii tak wysokie miejsce i zdobyte punkty dla Polski w historii startów w super gigancie. 

Kamil Stoch"Kamil Stoch pozostaje dominatorem". Zagraniczne media pisz± o Polaku

G±sienica-Daniel 41. w klasyfikacji generalnej. Liderk± wci±ż Petra Vlhova

W klasyfikacji generalnej P¦ w narciarstwie alpejskim Maryna G±sienica-Daniel zajmuje 41. miejsce z dorobkiem 67 punktów. Liderk± pozostała Petra Vlhova ze Słowacji (649 punktów), który wyprzedza Szwajcarkę Michelle Gisin o 119 punktów i Włoszkę Martę Bassino o 226 punktów.

Bez polskiego hymnu w Titisee-Neustadt. Stoch skomentował wpadkę organizatorówBez polskiego hymnu w Titisee-Neustadt. Stoch skomentował wpadkę organizatorów

"Im wokół trudniej, tym jest silniejsza. Po koszmarnej kontuzji, pokonaniu lockdownu przy wsparciu 'trenera znik±d', Maryna G±sienica-Daniel notuje najlepsze wyniki w karierze. Teraz potrzebny jest spokój. - Nie róbmy jednak z Maryny Igi ¦wi±tek - słyszymy o najlepszej polskiej alpejce" - pisał o G±sienicy-Daniel dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski