Maryna G±sienica-Daniel znów wygrywa w Hippach! Fenomenalna jazda Polki

Maryna G±sienica-Daniel znów wygrała zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim! Polka była najlepsza w slalomie gigancie w austriackim Hippach (Austria).

Polka po pierwszym przejeĽdzie prowadziła przed Min± Fuerst Holtmann z Norwegi o 0,14 sekundy. Trzecia Szwedka Sara Rask traciła do G±sienicy-Daniel o 0,2 sekundy więcej od Norweżki. 

Zobacz wideo Real wyszedł z kryzysu. "Dobrze, że Perez nie poci±gn±ł za spust"

Maryna G±sienica-Daniel znów zwycięża! Wielki sukces Polki w zawodach w Hippach!

Drugiego przejazdu nie ukończyła Holtmann, ale w jej miejsce w stawce wysoko przesunęła się inna Norweżka - Maria There Tviberg. Awansowała aż z dziesi±tej na pierwsz± pozycję. Polka pojechała jednak ¶wietnie i ukończyła rywalizację z ł±cznym czasem 1:43:19, o 0,75 sekundy przed Tviberg. Na trzeciej pozycji uplasowała się Hilma Loevblom ze Szwecji, która do Polki straciła 0,88 sekundy. 

Maryna G±sienica-DanielMaryna G±sienica-Daniel się nie zatrzymuje! Kolejny genialny występ i zwycięstwo w Hippach

Dla Maryny G±sienicy-Daniel to drugie zwycięstwo z rzędu w Pucharze Europy, bo w slalomie gigancie rozgrywanym w ¶rodę także udało jej się zaj±ć pierwsze miejsce. Wcze¶niej miała ¶wietny wynik podczas zawodów Pucharu ¦wiata w Courchevel - była jedenasta, a kilkana¶cie dni wcze¶niej w tym samym cyklu w Lech była dziewi±ta, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. W tych samych zawodach w Hippach startowała także inna Polka, Magdalena Łuczak, która była 46. 

Życiowy sukces Maryny G±sienicy-Daniel w alpejskim P¦! Fenomenalny przejazdŻyciowy sukces Maryny G±sienicy-Daniel w alpejskim P¦! Fenomenalny przejazd

Polka liderk± klasyfikacji generalnej Pucharu Europy!

- Oczywi¶cie, że mam odwagę wybiegać marzeniami daleko. Ale wydaje mi się, że nawet gdybym osi±gnęła trochę mniej niż Janica [to czterokrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni ¶wiata i zdobywczyni trzech Pucharów ¦wiata], to i tak byłabym usatysfakcjonowana. Medal na igrzyskach marzy się chyba każdemu sportowcowi - mówiła w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem.

Maryna G±sienica-Daniel miała szansę na miejsce w pierwszej 'dziesi±tce' zawodów w Courchevel, ale musiała ratować się przed upadkiemPolka miała walczyć o życiowy wynik. Musiała ratować się przed upadkiem!

W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Maryna G±sienica Daniel jest liderk± z dorobkiem 200 punktów. 94 punkty traci do niej Austriaczka Eliza Moerzinger, a równe 100 punktów jej rodaczka Katharina Huber.