Maryna G±sienica-Daniel się nie zatrzymuje! Kolejny genialny występ i zwycięstwo w Hippach

Po ostatnim życiowym sukcesie w Pucharze ¦wiata, Maryna G±sienica-Daniel zaliczyła kolejny kapitalny występ. Tym razem polska narciarka alpejska wygrała zawody w slalomie gigancie w Pucharze Europy w austriackim Hippach.

Maryna G±sienica-Daniel nie przestaje imponować form±. W poniedziałek Polka zajęła 11. miejsce w zawodach slalom giganta w Courchevel, osi±gaj±c tym samym najlepszy wynik w P¦ w karierze. Teraz dołożyła do tego kolejny sukces.

"Nie chcieli¶my, żeby stało się to samo co w Polsce z Murańk±". Zajc przeprasza za słowa, które wywołały burzę

Maryna G±sienica-Daniel w imponuj±cej formie. Kolejny sukces polskiej narciarki

Tym razem G±sienica-Daniel wygrała zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w Hippach. "Nasza alpejka nie dała rywalkom żadnych szans!" - napisał Polski Zwi±zek Narciarski na Twitterze. Puchar Europy to zaplecze Pucharu ¦wiata. Można go nazwać drug± lig± narciarstwa alpejskiego.

Patricija Eiduka, która trenowała z grup± Justyny Kowalczyk-Tekieli, w Davos zajęła najlepsz± pozycję w historii startów w Pucharze ¦wiata. Zawodniczkę skrytykowano w mediach społeczno¶ciowych, na co odpowiada Kowalczyk-Tekieli"Zawi¶ć hard level" - Justyna Kowalczyk zwróciła uwagę polskim kibicom. Przynajmniej niektórym

G±sienica-Daniel rywalizację zakończyła z czasem 1:45.58. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Elisa Moerzinger (1:46.80), a trzecia była Amerykanka Paula Moltzan (1:46.96).

G±sienica-Daniel ostatnio imponuje form±. - Oczywi¶cie, że mam odwagę wybiegać marzeniami daleko. Ale wydaje mi się, że nawet gdybym osi±gnęła trochę mniej niż Janica [to czterokrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni ¶wiata i zdobywczyni trzech Pucharów ¦wiata], to i tak byłabym usatysfakcjonowana. Medal na igrzyskach marzy się chyba każdemu sportowcowi - mówiła w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem.