Maryna Gąsienica-Daniel się nie zatrzymuje! Kolejny genialny występ i zwycięstwo w Hippach

Po ostatnim życiowym sukcesie w Pucharze Świata, Maryna Gąsienica-Daniel zaliczyła kolejny kapitalny występ. Tym razem polska narciarka alpejska wygrała zawody w slalomie gigancie w Pucharze Europy w austriackim Hippach.

Maryna Gąsienica-Daniel nie przestaje imponować formą. W poniedziałek Polka zajęła 11. miejsce w zawodach slalom giganta w Courchevel, osiągając tym samym najlepszy wynik w PŚ w karierze. Teraz dołożyła do tego kolejny sukces.

Maryna Gąsienica-Daniel w imponującej formie. Kolejny sukces polskiej narciarki

Tym razem Gąsienica-Daniel wygrała zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w Hippach. "Nasza alpejka nie dała rywalkom żadnych szans!" - napisał Polski Związek Narciarski na Twitterze. Puchar Europy to zaplecze Pucharu Świata. Można go nazwać drugą ligą narciarstwa alpejskiego.

Gąsienica-Daniel rywalizację zakończyła z czasem 1:45.58. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Elisa Moerzinger (1:46.80), a trzecia była Amerykanka Paula Moltzan (1:46.96).

Gąsienica-Daniel ostatnio imponuje formą. - Oczywiście, że mam odwagę wybiegać marzeniami daleko. Ale wydaje mi się, że nawet gdybym osiągnęła trochę mniej niż Janica [to czterokrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata i zdobywczyni trzech Pucharów Świata], to i tak byłabym usatysfakcjonowana. Medal na igrzyskach marzy się chyba każdemu sportowcowi - mówiła w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem.