Życiowy sukces Maryny G±sienicy-Daniel w alpejskim P¦! Fenomenalny przejazd

Maryna G±sienica-Daniel zajęła 11. miejsce w zawodach giganta w Courchevel. Polka zaprezentowała się ¶wietnie, uzyskuj±c najlepszy wynik w karierze.

1:10.86 i 1:11.19 - to czasy, jakie w dwóch przejazdach we francuskim Courchevel uzyskała Maryna G±sienica-Daniel. Polska narciarka alpejska zaprezentowała się znakomicie i wywalczyła 11. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Andrzej Duda lubi jeĽdzić na nartachPodhalanie nie chc± wpu¶cić Andrzeja Dudy w polskie góry! "Zablokujemy zakopiankę"

G±sienica-Daniel z 11. miejscem w Courchevel. Drugi czas drugiego przejazdu

26-latce do pierwszej dziesi±tki zabrakło bardzo niewiele, ale 11. pozycję i tak należy rozpatrywać w kategoriach bardzo dobrego wyniku. Polka dodatkowo uzyskała w poniedziałek drugi czas drugiego przejazdu, co jest tym bardziej imponuj±ce.

G±sienica-Daniel ostatnio imponuje form±. Niedawno zajęła 9. miejsce w slalomie równoległym w Lech, teraz znowu zdobyła punkty w Pucharze ¦wiata. Warte podkre¶lenia jest także to, że G±sienica-Daniel w gigancie nigdy wcze¶niej nie zajęła tak dobrego miejsca. 

- Oczywi¶cie, że mam odwagę wybiegać marzeniami daleko. Ale wydaje mi się, że nawet gdybym osi±gnęła trochę mniej niż Janica [to czterokrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni ¶wiata i zdobywczyni trzech Pucharów ¦wiata], to i tak byłabym usatysfakcjonowana. Medal na igrzyskach marzy się chyba każdemu sportowcowi - mówiła w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem.

Planica. Trzecie miejsce polskiej drużyny. Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Kamil StochPolskie skoki maj± nowego bohatera! A Horngacher wyrzucił go z kadry. "Skakał z duż± rezerw±"

Poniedziałkow± rywalizację wygrała Mikaela Shiffrin. Druga była Federica Brignone, a trzecia Tessa Worley. W klasyfikacji generalnej Maryna G±sienica-Daniel jest na 20. miejscu z 63 punktami w dorobku. Prowadzi Słowaczka Petra Vlhova.

Więcej o: