Alpejskie MŚ w Are: Shiffrin nie zdobędzie czterech złotych medali. Amerykanka odpuści kombinację

Czwarty złoty medal w karierze wywalczyła dzisiaj w supergigancie Mikaela Shiffrin. Chociaż Amerykanka jest w wybitnej formie, to nie zamierza walczyć o cztery indywidualne tytuły w Are.
Zobacz wideo

Mikaela Shiffrin nie wystartuje we wszystkich konkurencjach mistrzostw świata w Are. Amerykanka zamierza odpuścić rywalizację w kombinacji. Taką decyzję podjęła dzisiaj wspólnie ze swoim sztabem. – To była dla mnie trudna decyzja, ale wspólnie w moim sztabem podjęliśmy decyzję, że kombinacja będzie zbyt trudna do opanowania na tych mistrzostwach – napisała na Twitterze Shiffrin, która wcześniej zapowiedziała, że odpuści także zjazd.

Kombinacja alpejska podczas szwedzkiego czempionatu rozegrana ma zostać w najbliższy piątek. – Najtrudniejsze w podjęciu tej decyzji było oparcie się chęci startu w każdej konkurencji, na rzecz oszczędzenia siły fizycznej i psychicznej. Uważamy, że powinnam skupić się na slalomie i gigancie – dodawała świeżo upieczona mistrzyni świata. Amerykanka życzyła też powodzenia swoim rywalkom w kombinacji.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: