Lindsey Vonn kończy karierę

Amerykańska alpejka - Lindsey Vonn - ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata, które we wtorek rozpoczną się w szwedzkim ?re.

"Muszę zaakceptować fakt, że już dłużej nie dam rady startować. W mistrzostwach świata w Aare wystąpię w zjeździe i supergigancie i będą to ostatnie zawody w mojej karierze" - napisała Lindsey Vonn w poście na Instagramie. Ostatnie w karierze występy Vonn mieć będą miejsce 5 i 10 lutego.

Zawodniczka w ostatnim czasie borykała się z kontuzjami. Ostatniej doznała w listopadzie podczas treningu. Po niej wróciła dopiero w styczniu tego roku i do tej pory zdążyła uzbierać raptem 45 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Vonn to trzykrotna medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni (supergigant i zjazd) i trzykrotna wicemistrzyni świata. Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012) oraz ośmiokrotnie Małej Kryształowej Kuli w zjeździe, pięciokrotnie w supergigancie i trzykrotnie w superkombinacji. Rekordzistka Pucharu Świata pod względem ogólnej liczby zwycięstw (82).

Więcej o: