Puchar Świata. Mikaela Shiffrin nie przestaje zachwycać! Zwycięstwo w Cortinie d'Ampezzo

Mikaela Shiffrin powróciła do startów w konkurencjach technicznych, występując w dzisiejszym supergigancie w Cortinie d'Ampezzo i odniosła kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata. Punktów nie udało się zdobyć Marynie Gąsienicy-Daniel, która zajęła 34. miejsce.

Mikaela Shiffrin odpuściła kilkanostatnich zawodów w konkurencjach technicznych, skupiając się na slalomie i gigancie. Postanowiła jednak wystartować w Cortinie d’Ampezzo w supergigancie, konkurencji, w której jest liderką. Był to jej kolejny udany start, który przyniósł trzecie w tym sezonie supergigantowe zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się Tina Weirather ze stratą 0,16 sek., a na trzecim Austriaczka Tamara Tippler (+0,18 sek.).

Jedyna reprezentantka Polski, Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 34. pozycji. Zawodów nie ukończyło ponad 20 zawodniczek, w tym Ilka Štuhec, Lindsey Vonn, Michelle Gisin, Lara Gut, a także zwyciężczyni dwóch ostatnich zjazdów – Ramona Siebenhofer.