Narciarstwo alpejskie. "Zielone światło" dla Pucharu Świata w Killington

Międzynarodowa Federacja Narciarka (FIS) ogłosiła, że kontrola śniegu przed alpejskim Pucharem Świata pań w Killington przebiegła pozytywnie i zawody, które zaplanowane są na 24-25 listopada 2018, odbędą się zgodnie z planem.

Pozytywna kontrola śniegu przed PŚ w Killington

– Wiadomość o pozytywnej kontroli śniegu sprawiła, że cały ośrodek był podekscytowany powitaniem ekip narciarskich z ponad 20 krajów. Aprobata ta potwierdza, że osoby pracujące przy stoku w Killington dają z siebie wszystko, by zawody mogły się odbyć – powiedział Herwig Demschar, przewodniczący komitetu lokalnego Pucharu Świata. – Już trzeci rok z rzędu odbędą się tutaj pucharowe zawody w narciarstwie alpejskim. Można więc oczekiwać, że będzie to wydarzenie lepsze i większe jak było to w ubiegłych latach. Ośrodek, POWDR i miasto Killington są podekscytowani możliwością organizacji tych zawodów – dodał Demschar.

Narciarstwo alpejskie. Lindsey Vonn zakończy karierę po tym sezonie

Killington Resort został otwarty dla posiadaczy karnetów sezonowych oraz kart ekspresowych od 29 października. Naśnieżanie odbywa się głównie na trasie Superstar, na której odbywają się zawody Pucharu Świata, lecz system naśnieżania uruchomiony zostanie również na trasie Skyelark, by narciarki mogły tam trenować przed zawodami. Organizatorzy w planach mają również poszerzenie terenu dla publiczności w okolicach odcinków Snowdon i Canyon.

Więcej o sportach zimowych w serwisie Sportsinwinter.pl.

Więcej o: