Sport.pl

Gian Luca Barandun nie żyje. Tragiczny wypadek 24-letniego alpejczyka

Gian Luca Barandun zginął podczas treningowego lotu na paralotni. 24-letni alpejczyk chciał przelecieć z Ladir nad Ilanz do Schluein. Reprezentant Szwajcarii w styczniu osiągnął swój największy sukces w Pucharze Świata.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielny poranek. Gian Luca Barandun odbywał treningowy lot na paralotni z Ladir nad Ilanz do Schluein. 24-letni alpejczyk zginął podczas próby lądowania. Upadek był tak silny, że Barandun zginął na miejscu - informują media w Szwajcarii.

- Szwajcarska rodzina narciarska jest myślami z pogrążoną w żałobie rodziną Giana. Składamy jej szczere kondolencje - powiedział Markus Wolf, dyrektor zarządzający szwajcarskiej kadry narciarzy alpejskich.

Lindsey Vonn zakończy karierę po tym sezonie

Gian Luca Barandun miał 24 lata. W alpejskim Pucharze Świata wystąpił osiem razy. W styczniu 2018 roku zajął 15. miejsce w Wengen. Barandun specjalizował się w zjeździe i Super-G.

Ryszard Szurkowski walczy o zdrowie po dramatycznym wypadku

Więcej o:
Komentarze (7)
Gian Luca Barandun nie żyje. Tragiczny wypadek 24-letniego alpejczyka
Zaloguj się
 • mmichal

  Oceniono 2 razy 2

  a jesteście pewni że leciał na paralotni. Bo może używał latawca jako napędu do jazdy na nartach? Czyli był to speedflying, czyż nie? Ale żeby o czymś pisać wypadałoby wiedzieć o czym się pisze i za co bierze się pieniądze?
  "Bo cenię dobre dziennikarstwo"

 • lieft

  0

  piękna śmierć, sobie takiej życzę, choć nie ma żadnej gwarancji, żebym zdechł w tym samym przypadku, szkoda.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 2 razy 0

  Troche syndrom Kubicy. Szkoda faceta. Rozumiem, ze pasja, itd, ale jak sie jest zawodowym sportowcem, to raczej nalezy sie na tym skoncentrowac i powstrzymac od innych ryzykownych aktywnosci. Na hobby jest czas po zakonczeniu kariery (no chyba, ze tego narciarstwa nie traktowal powaznie i startowal w zawodach, bo nie mial nic innego do roboty w tym czasie).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX