Narciarstwo alpejskie. Maryna G±sienica-Daniel zdobyła punkt w slalomie równoległym

Polska narciarka alpejska, Maryna G±sienica-Daniel, po raz drugi w karierze może pochwalić się zdobycz± punktow± w Pucharze ¦wiata. W ¶rodę zapisała na swoim koncie jeden punkt w slalomie równoległym rozgrywanym w Courchevel.

G±sienica-Daniel uzyskała 20. czas eliminacji (27,18) i zakwalifikowała się do 1/16 finału slalomu równoległego. Startuj±ca z 68. numerem Polka straciła do najlepszej Amerykanki Mikaeli Shiffrin 1,18 s.

Rywalk± G±sienicy-Daniel w 1/16 finału była Petra Vlhova. Słowaczka po dwóch przejazdach uzyskała lepszy czas (o 0,33 sekundy) i to ona awansowała do kolejnej rundy. Polka w pierwszej próbie zgubiła kijek.

23-letnia zakopianka zajęła ostatecznie 17. miejsce, ale i tak może być zadowolona ze swojego występu – po raz pierwszy w tym sezonie i po raz drugi w karierze zdobyła punkty Pucharu ¦wiata. Wcze¶niej, 24 lutego tego roku zajęła 26. miejsce w kombinacji.