Narciarstwo alpejskie. Kathrin Zettel zakończyła karierę

Była mistrzyni świata i brązowa medalistka w slalomie z igrzysk w Soczi Kathrin Zettel ogłosiła zakończenie kariery.

Zettel zmagała się z przedłużającymi się kontuzjami biodra i kolana, co wpłynęło na jej decyzję. 28-letnia Austriaczka ogłosiła swoją decyzję kilka tygodni po tym, jak zrobiły to jej utytułowane koleżanki z kadry Nicole Hosp i Andrea Fischbacher.

- Ostatnie kilka lat było ciężkie i trudne. Ciągle czułam ból, nie mogłam już tego ciągnąć - powiedziała Zettel, która w 209 startach w Pucharze Świata aż 50 razy stawała na podium.

Zettel specjalizowała się w slalomie specjalnym i slalomie gigancie. Poza medalem igrzysk ma na koncie złoto mistrzostw świata w superkombinacji z 2009 roku oraz srebrne medale MŚ w rywalizacji drużynowej z 2005 roku i w slalomie z 2011 roku. Wygrała dziewięć zawodów Pucharu Świata, po raz ostatni w 2012 roku w Aspen.

- Z roku na rok z moim zdrowiem było gorzej. Trwało to tyle sezonów, więc bardzo wzmocniło mnie mentalnie, by wciąż walczyć. Nie wierzyłam, że będę w stanie wywalczyć medal w Soczi po tym, jak nie udało mi się to w Vancouver - powiedziała Zettel, wspominając swoją karierę. Jak zapowiedziała, teraz skupi się na życiu rodzinnym.

Początek sezonu w narciarstwie alpejskim, czyli w górach może być ładnie [NARCIARKI]

Więcej o: