Karolina Riemen - Żerebecka 10. w Pucharze Świata FIS

W kanadyjskim ośrodku Nakiska rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata FIS w skicrossie. Po kwalifikacjach reprezentująca Polskę Karolina Riemen - Żerebecka zajmowała świetne 5. miejsce. Niestety niska temperatura, sięgająca momentami - 37 stopni Celsjusza zmusiła organizatorów do odwołania pierwszych zawodów. Ostatecznie odbyły się one w nocy z soboty na niedzielę (7-8.12) czasu polskiego

W sobotę zawodniczka wspierana przez program TAURON Bachleda Ski zwyciężyła w swoim pierwszym przejeździe i pewnie awansowała do ćwierćfinału. W kolejnym wyścigu dotarła na metę jako trzecia, co niestety zamknęło jej drogę do czołowej ósemki. Czas jaki osiągnęła zapewnił jej ostatecznie bardzo dobre dziesiąte miejsce wśród najlepszych zawodniczek na świecie.

To bardzo dobry początek sezonu dla reprezentantki Polski, którą w lutym czeka start w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Tymczasem już w najbliższy weekend Karolina weźmie udział w kolejnych zawodach Pucharu Świata FIS we francuskim Val Thorens.

Więcej informacji na temat zawodniczki znaleźć można na stronie: www.tauronbachledaski.pl

Więcej o: