Alpejskie MŚ. Worley prowadzi po pierwszym zjeździe. Maze traci ponad sekundę

Francuzka Tessa Worley prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu giganta w 42. mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. Faworytka Tina Maze zajęła czwartą lokatę i traci nieco ponad sekundę do liderki. Druga tura zjazdów odbędzie się o godzinie 13.15. Relacja na żywo w Sport.pl

Worley jak dotąd uzyskała najlepszy czas podczas mistrzostw świata w austriackim Schladming. Reprezentantka Francji przewodzi w stawce z czasem 1:04.90. Na podium po pierwszym zjeździe uplasowały się także zawodniczki gospodarzy: Kathrin Zettel (1:05.42) i Anna Fenninger (1:05.75).

Mistrzyni świata w supergigancie i srebrna medalistka superkombinacji Tina Maze uzyskała czas 1:05.99, co dało jej czwartą lokatę. Strata nieco ponad sekundy do pierwszego miejsca na pewno nie pozbawiła jednak Słowenki nadziei na kolejny tytuł. Wszystko rozstrzygnie się podczas drugiego zjazdu, który odbędzie się w czwartek o godzinie 13.15.

Z polskich zawodniczek najwyżej sklasyfikowana została Agnieszka Gąsienica-Daniel. Narciarka alpejska urodzona w Zakopanem uzyskała czas 1:09.34, co dało jej 32. miejsce. W konkursie biorą udział także Maryna Gąsienica-Daniel i Karolina Chrapek.

Relacja na żywo z drugiego zjazdu w slalomie gigancie kobiet już od 13.15 w Sport.pl