M¦ w narciarstwie alpejskim. Maria Riesch superkombinatork±

Maria Riesch-Hoefl zdobyła pierwszy medal dla Niemiec na M¦ w Schladming. Okazała się najlepsza w superkombinacji, bij±c m.in. drug± na mecie w pi±tek Słowenkę Tinę Maze

Relacje na żywo w twoim smartfonie nie tylko z M¦? Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

To wła¶nie Słowenka prowadziła po zjeĽdzie, czyli pierwszej konkurencji superkombinacji. Ten sam czas miała Austriaczka Anna Fenninger i to one były faworytkami do zwycięstwa w pi±tek. Ale w czołówce po pierwszej z dwóch konkurencji było ciasno. Pierwsze cztery alpejki (poza wspomnianymi - jeszcze Szwajcarkę Larę Gut i Austriaczkę Elizabeth Goergl) dzieliło ledwie 0,2 sekundy.

Ale podczas slalomu miały kłopoty. Gut i Fenninger wypadły z trasy, Goergl, która nie jest dobr± slalomistk±, straciła blisko trzy sekundy. Za to ¶wietnie pojechała pi±ta po zjeĽdzie Maria Riesch-Hoefl.

Slalom to specjalno¶ć Niemki. Dwa razy wygrywała Puchar ¦wiata w tej konkurencji, była w niej też najlepsza na M¦ w Val d'Isere cztery lata temu, a na igrzyskach w Vancouver wygrała i slalom, i kombinację. W pi±tek pojechała czysto i szybko. Na slalomowej trasie szybsza od niej była tylko Austriaczka Nicole Hosp. Ale niezły przejazd zjazdu dał jej złoto. Hosp zdobyła br±zowy medal.

W superkombinacji wystartowały dwie Polki. Agnieszka G±sienica-Daniel nie dojechała do mety zjazdu. Karolina Chrapek z ł±cznym czasem 2:52,31 straciła do zwyciężczyni 12,39 sekundy i zajęła odległe miejsce.

Dzięki Tinie Maze w klasyfikacji medalowej prowadzi Słowenia (1 złoty medal, 1 srebrny), przed USA (1 złoty, 1 br±z) i Niemcami (1 złoty).

Czytaj relację z superkombinacji podczas M¦ w Schladming ?

Więcej o: