Alpejski PŚ. Nie będzie 2000 punktów. Vonn przeszkodził kijek

Lindsey Vonn wygrała w tym sezonie prawie wszystko - klasyfikację generalną i trzy Małe Kryształowe Kule, ale i tak może mówić o wielkim pechu. Miała szanse pobić rekord dwóch tysięcy punktów w sezonie Hermanna Maiera, ale przeszkodził jej... kijek

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Do rekordu Maiera brakowało Vonn 20 punktów - wystarczyłoby, żeby ukończyła slalom jako 12. Po pierwszym przejeździe była 16. Kiedy chciała wystartować do drugiego, wbiła kijek w śnieg tak głęboko, że nie mogła go wyciągnąć. Szarpała się z upartym sprzętem przez chwilę, po czym wyciągnęła go wraz z kawałkiem żelastwa, z którym pojechać nie mogła. Wystartowała więc bez kijka, za co widownia nagrodziła ją gromkimi brawami, stoper jednak był nieubłagany - triumfatorka klasyfikacji generalnej zameldowała się na mecie jako 24., z ponad minutą straty do liderki.

Vonn może być wściekła, bo miała szansę nie tylko podbić wyczyn Maiera, ale Małą Kryształową Kulę w Gigancie - czwartą w tym sezonie obok tej za Zjazd, Supergigant i Kombinację. Incydent z kijkiem uniemożliwił jej nawiązanie walki z Viktorią Rebensburg. Niemka wygrała zawody i zdobyła Małą Kulę. Druga była Anna Fenninger z Austrii, a trzecia Włoszka Federica Brignone.

Słynny Ted Ligety dla Sport.pl o fenomenie Lindsay Vonn i rozbijaniu starych samochodów ?

World Press Photo 2012 - Polak wśród nagrodzonych za zdjęcia sportowe ?

Więcej o: