Narciarstwo alpejskie. Lindsey Vonn zła na trenerów: Wprowadzili mnie w błąd

Niemka Viktoria Rebensburg zwyciężyła w austriackim Schladming w ostatnim w sezonie supergigancie alpejskiego Pucharu Świata. Dopiero szóste miejsce zajęła faworytka - Lindsey Vonn, która na ostatnim pomiarze czasu prowadziła, i liczyła na pobicie rekordu Hermanna Maiera 2000 pkt. w PŚ, ale w końcówce popełniła błąd i o mało nie wypadła z trasy. Za porażkę obwiniła własnych trenerów.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

Amerykanka zapewniła sobie już triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale zależało jej na kolejnym, 12. od listopada zwycięstwie, bo chce pobić rekord Hermanna Maiera - 2000 pkt. zdobytych w jednym sezonie.

Vonn jechała zresztą po zwycięstwo - na ostatnim międzyczasie miała aż 1,22 sekundy przewagi nad Rebensburg, ale nagle wyjechała poza trasę i ledwo zmieściła się w kolejnej bramce. Wyhamowanie kosztowało ją blisko dwie sekundy. Na mecie miała 0,57 s straty do Niemki. - Sprawę zawalili, niestety, moi trenerzy, bo powiedzieli mi, że na tym odcinku mogę jechać prosto z pełną prędkością, a okazało się, że jednak trzeba było wyhamować i mocniej zakrawędziować nartą - wyjaśniła Vonn, która zajęła ostatecznie szóste miejsce. I tak zapewniła sobie triumf w klasyfikacji supergiganta, bo miała przed zawodami dużą przewagę. To jej trzecia mała Kryształowa Kula po zjazdowej i zdobytej w superkombinacji.

Gdyby Vonn wygrała w czwartek, zrównałaby się w klasyfikacji wszech czasów z Hermannem Maierem, który przed laty wygrał 54 zawody PŚ. Vonn ma na koncie 53 zwycięstwa. Z 1947 pkt. na koncie, Vonn brakuje też 53 punktów do rekordu Maiera 2000 pkt. zdobytych w jednym sezonie. Żeby pobić najlepszy wynik wśród kobiet - 1980 pkt. Janicy Kostelić - Amerykanka musi zdobyć jeszcze 33 pkt.

Do końca sezonu zostały dwa wyścigi - gigant i slalom (w każdym do zdobycia jest 100 pkt.). Vonn od kilku lat nie zdobywa wielu punktów w slalomach, ale w gigantach umie zwyciężać. Triumfowała np. w ostatnim - w poprzedni weekend w szwedzkim Are.

Teoretycznie Vonn może więc jeszcze zrealizować wszystkie cele - nawet wygranie klasyfikacji gigantowej i czwarta mała Kula są możliwe.

Podsumowanie sezonu w narciarstwie alpejskim w poniedziałkowej Gazecie Sport.pl

Zgarnij gadżety Red Bulla i Ferrari!

Więcej o: