Tajner: Znam już pewne fakty w sprawie Marek

- Rozwiązanie sprawy Kornelii Marek będzie bardzo trudne - mówił w TOK FM Apoloniusz Tajner. Dziś mamy poznać skład Komisji Dyscyplinarnej, która będzie prowadziła śledztwo w sprawie wykrytego dopingu u naszej narciarki.

- W komisji znajdzie się dwóch profesorów i jedna szanowana w świecie narciarstwa postać. To ludzie bardzo kompetentni i wierzę, że uda im się szybko ustalić prawdę, choć wiem, że będzie to bardzo trudne, bo znam już pewne fakty w tej sprawie - mówił Tajner

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego nie chciał jednak ujawnić jakie to są informacje. Wiemy na pewno, że lekarz Kornelii Marek, Witalij Trypolski, na którego pada główny cień podejrzeń, składał wyjaśnienia w związku, z których wynika, że faktycznie wstrzykiwał przed igrzyskami substancje naszej narciarce, ale zarzeka się, że nie był to doping.

Jeżeli będzie potrzeba, to dojdzie do konfrontacji Kornelii Marek z jej lekarzem - mówił Tajner.

Kilka dni temu na antenie Tok FM szef PKOlu Piotr Nurowski obiecał, że dołoży wszelkich starań by sprawa Kornelii Marek, łącznie z podaniem winnych, została wyjaśniona do 27 marca. - Nie wiem czy uda nam się zakończyć w tym terminie wszystkie prace - uciął krótko Tajner.

Tour de Ski w Polsce ucieszył Justynę Kowalczyk ?

Więcej o: