Sukces! Izabela Marcisz wywalczyła medal mistrzostw świata. "Zakończyłam dumnie"

Izabela Marcisz wywalczyła brązowy medal w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną podczas wojskowych mistrzostw świata w szwedzkim Boden. Polka powiększyła tym samym tegoroczny dorobek. Wcześniej w tej samej konkurencji wywalczyła srebro mistrzostw świata juniorów.

Tegoroczną imprezą docelową Izabeli Marcisz były mistrzostwa świata juniorów w Whistler. Polka wywalczyła na nich srebrny medal w biegu na 10 km techniką dowolną. W późniejszych mistrzostwach świata seniorów w Planicy najlepszy rezultat zanotowała również w tej konkurencji, zajmując 29. miejsce. 22-latka sezon zakończyła kolejnym sukcesem.

Znakomite zwieńczenie sezonu w wykonaniu Marcisz. Pierwszy taki sukces w karierze

Marcisz wywalczyła brązowy medal w biegu na 10 km techniką dowolną podczas wojskowych mistrzostw świata w szwedzkim Boden. - Sezon zakończyłam dumnie, odbierając brązowy medal Wojskowych Mistrzostw Świata - napisała na Instagramie.

Złoto zdobyła Niemka Victoria Carl, która dała się poznać polskim kibicom podczas MŚ w Planicy. Wszystko przez skandaliczny gest, który pokazała Marcisz po ćwierćfinale sprintu. Srebrny medal powędrował do Francuzki Flory Dolci. W rywalizacji wzięła również udział Monika Skinder, która uplasowała się na 15. miejscu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Panowie rywalizowali z kolei na dystansie o pięć kilometrów dłuższym. Najlepszym z Polaków był Dominik Bury, który zajął dziesiąte miejsce. 26-latek przegrał między innymi z doświadczonymi i szybko biegającymi biathlonistami Łotyszem Andrejsem Rastorgujevsem i Francuzem Antoninem Guigonnatem. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze pozycje. Kamil Bury był 17. Maciej Staręga 23., a lokatę niżej zmagania ukończył Mateusz Haratyk.

Brąz Marcisz jest jej pierwszym medalem wywalczonym podczas wojskowych mistrzostw świata. Jest to również drugi krążek polskich sportowców na tej imprezie. Wcześniej biathloniski Anna Mąka, Kamila Żuk i Joanna Jakieła wywalczyły brąz w klasyfikacji drużynowej sprintu. Marcisz mogła z Boden wyjechać z dwoma medalami. 22-latka w parze ze Skinder zajęły bowiem czwarte miejsce w sprincie drużynowym.