Koszmar szwedzkiej biegaczki. Lekarze się pomylili. "Jestem w szoku"

Moa Lundgren została ofiarą błędu lekarskiego, który kosztował ją przerwę w treningach przed nowym sezonem. Szwedzka biegaczka przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego, która wcale nie była potrzebna.

Moa Lundgren to 24-letnia biegaczka narciarska. Szwedka ma w dorobku kilka sukcesów w kategoriach juniorskich. W 2018 roku została mistrzynią świata juniorów w sprincie stylem dowolnym. W tym samym roku zadebiutowała również w zawodach Pucharu Świata, a w listopadzie wywalczyła pierwsze punkty. W 2019 roku wygrała z kolei rywalizację w sprincie stylem klasycznym podczas mistrzostw świata młodzieżowców.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Szwedzka biegaczka przeszła operację, która wcale nie była potrzebna. "Jestem całkowicie zaskoczona, że to wszystko się wydarzyło"

Ostatnie tygodnie nie są dla niej najlepsze. Wszystko przez problemy zdrowotne, które rozpoczęły się po powrocie z urlopu z Majorki. - Miałam silny ból brzucha w okolicach wyrostka robaczkowego. Kiedy dotarłam do szpitala usłyszałam, że muszą mi go usunąć - powiedziała Szwedka, cytowana przez Heute.at. Lundgren przeszła operację, po której okazało się, że nie była ona potrzebna. Biegaczka miała problemy z węzłami chłonnymi, które objawiają się w podobny sposób, jednak nie wymagają operacji.

Rekonwalescencja po zabiegu oznaczała dla niej przerwę od treningów przed startem nowego sezonu. - Wszystko samo się zagoi. Ale operacja powstrzymała mnie od treningów przez trzy tygodnie. Jestem całkowicie zaskoczona, że to wszystko się wydarzyło - skomentowała Lundgren. Mimo wszystko biegaczka nie ma żalu do lekarzy. - Dobrze rozumiem, dlaczego to zrobili. Ponieważ kilku lekarzy uważało, że to zapalenie wyrostka robaczkowego - podsumowała Szwedka.

Nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich wystartuje pod koniec listopada. Rywalizację tradycyjnie zainauguruje cykl Ruka Triple, który odbędzie się w dniach 25-27 listopada. Imprezą docelową będą mistrzostwa świata w Planicy, zaplanowane w dniach 21 lutego - 5 marca 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA