Rosyjski mistrz olimpijski usunął kontrowersyjny wpis. Wystarczył telefon od francuskiego sponsora

Rosyjski wielokrotny medalista olimpijski Aleksander Bolszunow zbulwersował świat sportu kontrowersyjnym wpisem, który został odebrany jako poparcie dla działań wojska rosyjskiego w Ukrainie. Biegacz narciarski szybko jednak musiał się z tego wycofać.

Niestety słowa, że nie należy mieszać sportu do polityki dawno przestały mieć sens. Wielu sportowców jednoznacznie wypowiedziało się na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Szkoda tylko, że część z nich, zwłaszcza z Rosji stanęło po stronie Władimira Putina i jego wojsk. 

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Rosyjski mistrz olimpijski prowokuje na Instagramie. Wrzucił wymowne zdjęcie 

Za takowe uznano wpis Aleksandara Bolszunowa, który wrzucił na profil na Instagramie swoje zdjęcie w stroju reprezentacji z czasów Związku Radzieckiego z podpisem: "ZSRR 1980". Na wielokrotnego medalistę olimpijskiego spadła fala krytyki. Wyciągnięto mu, że napisał to w momencie wojny w Ukrainie, która w 1991 roku uzyskała niepodległość, będąc wcześniej częścią ZSRR. Dodatkowo Władimir Putin wielokrotnie mówił w ostatnim czasie, że chce odbudować dawne imperium sowieckie.  

Maria Szarapowa zakończyła karieręMarii Szarapowej zabrakło odwagi ws. Ukrainy. "Zapomniała" o jednym słowie

- Myślę, że to bardzo niestosowne. Od tego, co dzieje się przez Rosję teraz na Ukrainie i przeciwko narodowi ukraińskiemu, wszyscy musimy się mocno odciąć - podsumował Erik Roeste, prezes Norweskiego Związku Narciarskiego. - Najlepiej byłoby nie wspominać o tej groteskowej intrydze Bolszunowa - uważa Berit Kjoell, prezes Norweskiej Konfederacji Sportu.

Aleksander Bolszunow zmiękł po rozmowie ze sponsorem 

"Dowcip" Bolszunowa nie okazał się także zabawny dla jego sponsora, francuskiego producenta nart Rossignol. Okazuje się, że po rozmowie z przedstawicielami firmy Rosjanin szybko usunął kontrowersyjny wpis. 

Ołeksandr Alijew i zniszczony budynek mieszkalny w KijowieDo nich to nie dociera. Rosjanie oglądają TV i nie wierzą nawet własnemu synowi

„Skontaktowaliśmy się z nim i wyjaśniliśmy, że Rossignol nie popiera tego postu. Zdał sobie sprawę, że popełnia błąd, który nigdy nie powinien się wydarzyć i natychmiast usunął wpis. Popieramy decyzje federacji sportowych (FIS, IBU) o zawieszeniu udziału rosyjskich sportowców w nadchodzących zawodach. Dlatego zawiesiliśmy współpracę z rosyjskimi sportowcami i uważnie obserwujemy rozwój sytuacji" - poinformowała firma cytowana przez sports.ru. 

Sam Bolszunow nie skomentował sprawy. 25-letni Rosjanin zdobył na igrzyskach olimpijskich w Pekinie łącznie pięć medali, w tym trzy złote. 

Więcej o: