Znakomite wyniki Staręgi i Marcisz. Tak dobrze w tym sezonie jeszcze nie biegali!

Maciej Staręga i Izabela Marcisz pokazali się z dobrej strony podczas sobotnich sprintów narciarskich w szwajcarskim Davos. Polscy sprinterzy zajęli odpowiednio 17. i 19. miejsce, co jest ich najlepszymi wynikami w obecnym sezonie.

W wyniku kwalifikacji do wyścigu głównego zakwalifikowało się po 30 biegaczy i biegaczek. W rywalizacji kobiet po 900 metrach Izabela Marcisz traciła zaledwie 2,2 sekundy do liderki Evy Urevc ze słowenii. Na ostatnich 600 metrach Polka straciła jednak prawie pięć sekund, przez co zakończyła kwalifikacje na 22. miejscu.

Maryna Gąsienica Daniel na trasie giganta w SoeldenMaryna Gąsienica-Daniel z punktami w PŚ. Drugi najlepszy wynik w tej konkurencji w karierze

Staręga jedynym Polakiem z awansem do ćwierćfinału

Do głównego wyścigu nie awansowały inne polskie zawodniczki. 45. miejsce zajęła Monika Skinder, 60. zajęła Weronika Kaleta, a Karolina Kaleta i Daria Szkurat odpowiednio 79. i 80. pozycję. Łącznie do mety dotarły 84 zawodniczki.

Wśród mężczyzn w kwalifikacjach najlepszy był Johannes Hoesflot Klaebo. Najwyższe miejsce spośród Polaków zajął Maciej Staręga, który ukończył wyścig na 21. miejscu. Był on również jedynym polskim zawodnikiem, który awansował do ćwierćfinałów. Drugi, a więc Kamil Bury zajął 57. miejsce w wyścigu, który ukończyło 108 zawodników.

Czwarte miejsca w ćwierćfinałach

W ćwierćfinałowych wyścigach zarówno Marcisz, jak i Staręga pożegnali się z dalszą rywalizacją. Polka ukończyła wyścig na 1,5 kilometra z czasem 2:48.41 i zajęła w swoim biegu czwarte miejsce, co ostatecznie dało jej 19. pozycję. Najlepsza okazała się Maja Dahlqvist, która wygrała po raz trzeci z rzędu.

Fatalny występ polskich skoczków w Vikersund. Za to Niemcy świętują powrót do formy mistrza świataFatalny występ polskich skoczków w Vikersund. Za to Niemcy świętują powrót do formy mistrza świata

Staręga także ukończył rywalizację na czwartej pozycji, co łącznie dało mu 17. miejsce w ćwierćfinale i kolejne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata. Podobnie jak w kwalifikacjach najlepszy był Johannes Hoesflot Klaebo, który pewnie zwyciężył.