Kuriozalny wypadek mistrza olimpijskiego podczas treningu. "Byłem zszokowany"

Jak poinformował dziennik "Dagbladet, dwukrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu, Norweg Simon Hegstad Krueger, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata miał wypadek podczas treningu. Został zaatakowany przed dwa psy, które pogryzły go, ale na szczęście będzie mógł wystartować w Beitostoelen.

Dramat z udziałem Simona Hegstada Kruegera rozegrał się w poprzednią sobotę, gdy trenował biegi narciarskie wokół jeziora Sognsvann w Oslo. W rozmowie z norweskimi mediami Norweg opowiedział o całej sytuacji.

Zobacz wideo Tajna broń polskich skoczków na nowy sezon. Nie chcieli zdradzić, o co chodzi

PŚ w skokach narciarskich. Kiedy początek zawodów w sezonie 2021/22?To już dziś! Rozpoczynamy Puchar Świata w skokach! Kiedy i gdzie oglądać kwalifikacje? [TRANSMISJA]

Dwa psy pogryzły norweskiego biegacza narciarskiego. "Byłem lekko zszokowany"

"Dwa małe słodkie pieski nagle pojawiły się i zaczęły na mnie szczekać. Tak naprawdę już o tym nie myślałem, aż nagle zaatakowały mnie i zaczęły gryźć moją nogę i kostkę. Byłem lekko zszokowany, że dwa psy tuż obok Sognsvann biegały bez smyczy, więc chyba nie powinny być groźne dla ludzi" - ujawnił Krueger w rozmowie z norweskim dziennikiem "Daglbadet".

Norweg musiał udać się do szpitala, ale na szczęście cała sytuacja skończyła się dla niego nie najgorzej. - Musiałem iść na izbę przyjęć, zrobili mi zastrzyk przeciw tężcowi i dali antybiotyk, żebym był bezpieczny. Wypadło mi kilka godzin - dodał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na końcu norweski biegacz podkreślił, że nie żywi urazy do właścicieli psów. - Żałowali, że tak się stało. Odniosłem wrażenie, że byli równie zaskoczeni jak ja - podsumował. Start Kruegera w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Beitostoelen nie jest zagrożony.

Piotr ŻyłaPrezydent i premier nie dzwonią tylko do Żyły. Skoczek zna powód. "Boją się"

Norweg jest dwukrotnym złotym medalistą igrzysk olimpijskich z Pjongczangu w 2018 roku. Był wówczas najlepszy na dystansie 30 km w biegu łączonym i w sztafecie. Na koncie ma również inne sukcesy, m.in. srebrny medal na 15 km techniką dowolną z IO w 2018 roku. Z kolei podczas mistrzostwa świata w Oberstdorfie zdobył dwa srebrne medale - w biegu łączonym na 30 km i w biegu na 15 km techniką dowolną oraz brązowy krążek na 50 km techniką klasyczną.

Więcej o: