Brązowy medalista MŚ nie żyje. Nikołaj Czebotko miał 38 lat

Jak poinformowała Kazachska Federacja Biegów Narciarskich, w nocy z sobotę na niedzielę w wypadku samochodowym zginął Nikołaj Czebotko. Kazachski biegacz miał 38 lat.

W komunikacie wydanym przez kazachską federację napisano:

"24 stycznia, w rezultacie wypadku samochodowego, zginął mistrz sportu Republiki Kazachstanu w biegach narciarskich Nikołaj Czebotko. Tragedia wydarzyła się na autostradzie Burabay - Szczuczyńsk. Nikołaj miał 38 lat.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Kolejny życiowy sukces Izabeli Marcisz! Doskonała passa polskiej biegaczki

Podczas swojej znakomitej kariery sportowej, Nikołaj wygrywał medale na dużych imprezach międzynarodowych, wchodził na niezliczone piedestały i reprezentował Kazachstan w świecie narciarstwa, ale też pozostawał osobą z dużym sercem i prawdziwym patriotą wobec kraju oraz regionu, który reprezentował.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Nieoceniony jest również wkład Nikołaja w rozwój dziecięcego narciarstwa. Przez wiele lat, coroczny "Wyścig o nagrody Nikołaja Czebotko" stał się dla dzieci świętem, w którym brało udział ponad 500 młodych narciarzy z różnych rejonów Kazachstanu. Otwarte lekcje prowadzone przez Nikołaja przyciągały nie tylko młode pokolenie, ale również sportowców i starszych narciarzy.

Kazachska Federacja Biegów Narciarskich pragnie złożyć szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Nikołaja, jak również wszystkim fanom biegów narciarskich."

Dwukrotny mistrz olimpijski idzie do więzienia. Dwukrotny mistrz olimpijski idzie do więzienia. "To było idiotyczne zachowanie"

Nikołaj Czebotko był wielokrotnym medalistą Igrzysk Azjatyckich (7 medali, w tym 3 złote) oraz Uniwersjady (3 medale, w tym 2 złote), ale jego największym sukcesem był brązowy medal na mistrzostwach świata we włoskim Val di Fiemme, w sprincie drużynowym w parze z Aleksiejem Połtoraninem. 

38-letni Kazach w swojej karierze wygrał również jeden konkurs Pucharu Świata, a ponadto czterokrotnie plasował się na podium. Wielokrotnie zdobywał także mistrzostwo swojego kraju. 

Więcej o: