Marcisz pierwszą Polką od Justyny Kowalczyk, która ukończyła Tour de Ski! Świetny wynik!

Izabela Marcisz zajęła 26. miejsce w ostatnim etapie Tour de Ski po morderczym podbiegu na wzgórze Alpe Cermis. 20-latka ukończyła cykl na 29. pozycji i jako pierwsza Polka od pięciu lat, gdy po raz ostatni przebiegła go Justyna Kowalczyk. Etap wygrała Ebba Anderson, a klasyfikację generalną Jessica Diggins.

Marcisz zaczynała niedzielny etap w Val di Fiemme z 31. pozycji. Na pierwszych pomiarach podniosła się o osiem pozycji i była na 23. pozycji. Od punktu na 7,5 kilometra do mety Polka rozpoczęła wspinaczkę na Alpe Cermis i nieco traciła.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Świetny wynik Marcisz! Ukończyła Tour de Ski jako pierwsza Polka od pięciu lat

Przed ukończeniem biegu wyprzedziły ją dwie zawodniczki, a tuż przed metą nie udało jej się obronić 25. pozycji przed Jonną Sundling. Ostatecznie Marcisz była zatem 26., ze stratą 2 minut i 39,5 sekundy do zwyciężczyni etapu, Ebby Anderson. 

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Kolejny życiowy sukces Izabeli Marcisz! Doskonała passa polskiej biegaczki

Izabela Marcisz stała się tym samym pierwszą polską biegaczką, która ukończyła Tour de Ski od Justyny Kowalczyk. Ona po raz ostatni dokonała tego w 2016 roku, gdy była na 23. miejscu. Marcisz w klasyfikacji generalnej miała łączny czas 3 godzin, 16 minut i 41,2 sekundy, co dało jej 29. miejsce. Wygrała Jessica Diggins, która dokonała tego jako pierwsza nieeuropejska biegaczka w historii cyklu.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Marcisz poprawiła najlepszy wynik w karierze. Justyna Kowalczyk zachwycona

Życiowe wyniki, 29. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pracę Polki trzeba docenić

Marcisz straciła do Diggins 11 minut i 44,3 sekundy. Jej występ trzeba docenić - nie tylko życiowe wyniki podczas całego Touru, ale sam fakt ukończenia rywalizacji, który zaprocentuje bezcennym doświadczeniem. Pozostałe Polki wcześniej wycofały się z biegu, za to świetnie wypadła Łotyszka Patricija Eiduka, która trenuje z polską kadrą - na ostatnim etapie była dziesiąta, a w klasyfikacji generalnej zajęła 24. miejsce.

Życiowy sukces Izabeli Marcisz! Justyna Kowalczyk natychmiast zdradziła sekret sukcesuŻyciowy sukces Izabeli Marcisz! Justyna Kowalczyk natychmiast zdradziła sekret sukcesu

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich zaplanowano na weekend 16-17 stycznia w szwedzkim Ulricehamm, gdzie odbędzie się sprint stylem dowolnym - najpierw indywidualny, a później drużynowy. 

Więcej o: