Kolejny życiowy sukces Izabeli Marcisz! Doskonała passa polskiej biegaczki

Izabela Marcisz zajęła 23. miejsce w biegu na 10 kilometrów rozgrywanym techniką dowolną podczas zawodów w Toblach. To najlepsze osiągnięcie w dotychczasowej karierze Polki, która własne rekordy bije ostatnio z zawodów na zawody.

Marcisz świetnie spisała się już w sobotę, kiedy w czasie drugiego etapu Tour de Ski - biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną - zajęła 29. miejsce. Wówczas wyrównała swój najlepszy rezultat w karierze (wcześniej osiągnięty w zeszłym sezonie w Ruce - przyp.red.), ale już w niedzielę w miejsce poprzedniego można było wpisywać nowy.

Polka była 27. podczas niedzielnego biegu na 10 kilometrów techniką dowolną, który stanowił trzeci etap cyklu. Marcisz pokonała trasę w czasie 27 minut i 41,5 sekundy i straciła 49,95 sekundy do zwyciężczyni biegu, Jessiki Diggins z USA. To był jej najlepszy wynik w karierze, a także pierwszy raz w historii jej startów, gdy punktowała w PŚ dwa razy z rzędu.

Trener Norwegów stawia sprawę jasno. Trener Norwegów stawia sprawę jasno. "Robienie takich rzeczy jest po prostu głupie"

Kolejny rekord Marcisz!

Na tym doskonała passa Marcisz się jednak nie skończyła. We wtorek Polka kolejny raz pobiła własny rekord, zajmując 23. miejsce w biegu na 10 kilometrów rozgrywanym techniką dowolną podczas zawodów w Toblach. To czwarta część Tour de Ski. Marcisz przebiegła trasę w czasie 26 minut i 49,1 sekund, tracąc do zwyciężczyni, Jessiki Diggins, 1 minutę i 34,6 sekundy. Drugie miejsce zajęła Rossie Brennan, a podium uzupełniła Ebba Andersson.

Szansę na kolejny dobry wynik Marcisz mieć będzie już w środę. To wtedy o godzinie 13:30 w Toblach rozpocznie się bieg pościgowy kobiet.

Kontrola dopingowa w RosjiKuriozum w Rosji. 33 startujących wycofało się tuż przed zawodami w biathlonie