Monika Skinder z najlepszym wynikiem w karierze! Zabrakło 0,2 sekundy

Monika Skinder zdobyła punkty Pucharu Świata już po pierwszych zawodach w sezonie! Polska biegaczka zajęła trzecie miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym w Ruce i straciła tylko 0,2 sekundy do Anamariji Lampić, która awansowała do półfinału! Ostatecznie w zawodach zajęła 16. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze!

Polka do finałów sprintu awansowała dzięki 29. pozycji w eliminacjach. Co ciekawe, znalazła się tuż przed zwyciężczynią klasyfikacji generalnej zeszłego sezonu, Therese Johaug. Skinder wylosowała udział w drugim biegu ćwierćfinałowym z pięciu, które odbywały się w piątek w Ruce.

Zobacz wideo

Skinder z sukcesem w Ruce! Świetny atak na finiszu ćwierćfinału!

Po starcie Skinder biegła na szóstej, ostatniej pozycji, ale po chwili zaczęła się przybliżać do czołówki swojego ćwierćfinału i wskoczyła na piątą pozycję. Na prowadzeniu zmieniały się natomiast Tiril Weng i Anamirja Lampić.

Justyna Kowalczyk-Tekieli Justyna Kowalczyk-Tekieli rozwiązała sprawę obrzydliwego wpisu. "Mam nadzieję, że kiedyś panią spotkam"

W końcówce, wbiegając na stadion na pierwsze miejsce wybiła się Szwedka Moa Lundgren, a Monika Skinder rozpoczęła atak na wyższe pozycje. Ostatecznie Polka przebiła się na trzecie miejsce i świetnie walczyła o awans do półfinału, ale ostatecznie jako druga na metę wbiegła Anamarija Lampić. Polce do wyprzedzenia Słowenki zabrakło zaledwie 0,2 sekundy!

Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. "Doprowadził nas do psychozy". Trener Aleksander Wierietielny

Klasyfikacja ćwierćfinału sprintu w Ruce z udziałem Moniki Skinder:

  1. Moa Lundgren - 2:58:61 - awans do półfinału
  2. Anamarija Lampić - 2:59:75 - awans do półfinału
  3. Monika Skinder - 2:59:95
  4. Hailey Swirbul - 3:00:25
  5. Tiril Weng - 3:00:26
  6. Julia Stupak - 3:02:22

Najlepszy wynik w karierze Moniki Skinder!

Czas Skinder (2:59:95) był niestety wolniejszy od pierwszego ćwierćfinału (tam lepszy czas miały Natalia Nieprajewa i Anne Kaalva). To oznacza, że zakończyła już swój udział w zawodach sprinterskich w Ruce i nie awansuje do kolejnej fazy jako "lucky loser", ale zdobędzie punkty już w pierwszych zawodach nowego sezonu.

Petter Northug przyznał się do problemów z alkoholem i narkotykami. Petter Northug przyznał się do problemów z alkoholem i narkotykami. "Wszystko poszło nie tak"

Ostatecznie Polka zajęła szesnastą pozycję, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze! To trzecie w karierze punkty dla Moniki Skinder. Do tej pory udawało jej się wskoczyć do "30" zawodów Pucharu Świata w dwóch sezonach z rzędu w Dreźnie, gdzie nie startowała część czołówki Pucharu Świata - w 2019 roku była tam 20. (dotychczasowy najlepszy występ w karierze), a rok później 30. Tym samym sukces z Ruki jest jeszcze bardziej wartościowy! Na koniec zawodów w sprincie najlepiej spisały się Szwedki, które zajęły całe podium - wygrała Linn Svahn przed Mają Dahlqvist i Jonną Sundling. Bieg mężczyzn wygrał Erik Valnes przed Johannesem Klaebo i Emilem Iversenem. Dla Svahn i Valnesa to pierwsze zwycięstwa w PŚ w karierze. 

Pozostałe Polki odpadły w eliminacjach - Weronika Kaleta była 52., a Magdalena Kobielusz 73. Bez awansu do finałów pozostali biegacze kadry Lukasa Bauera. Najlepszym z nich okazał się Kamil Bury, który był 49., siedem pozycji niżej uplasował się jego brat Dominik, 59. był Maciej Staręga, 70. miejsce zajął Kacper Antolec, a 79. Mateusz Haratyk.

Więcej o: