Petter Northug przyznał się do problemów z alkoholem i narkotykami. "Wszystko poszło nie tak"

Petter Northug przyznał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że ma problem z licznymi uzależnieniami. - Mam poważny problem z alkoholem, narkotykami - podkreślił dwukrotny mistrz olimpijski.

Petter Northug został w ostatnich dniach zatrzymany przez policję z powodu jazdy samochodem z prędkością 168 km/h. Co gorsze, został poddany testom na obecność narkotyków, które dały wynik pozytywny. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, dwukrotny mistrz olimpijski przyznał się do swoich problemów dotyczących uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Zobacz wideo "Błachowicz przeszedł wyboistą drogę. Jego kariera w UFC mogła się skończyć ze dwa razy"

- Mam poważny problem z uzależnieniami, na co składają się alkohol i narkotyki. W ostatnim czasie często ciężko imprezowałem. Nie potraktowałem tego wystarczająco poważnie. Zawiodłem i chciałbym za to przeprosić wszystkich, szczególnie rodzinę, przyjaciół i moich partnerów - podkreślił Petter Northug w trakcie konferencji prasowej.

Northug postanowił jednak zaprzeczyć doniesieniom, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. - Byłem na imprezie we wtorek wieczorem, gdzie były alkohol i kokaina. W środę późnym wieczorem pojechałem do Trysil, a w czwartek byłem w szkole narciarskiej. Od tej nocy nie piłem alkoholu i nie brałem narkotyków - dodał 16-krotny medalista mistrzostw świata. - Zrobiłem wiele rzeczy, których się wstydzę, w pogoni za ekscytacją i intensywnymi przeżyciami. Wszystko jednak poszło nie tak i potrzebuję pomocy. Przyjmuję wyrok, jaki otrzymałem - podkreślił Nortthug.

Petter Northug w swojej karierze zdobył cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote. 16-krotnie stawał na podium mistrzostw świata, z czego aż 13 razy zdobywał tytuł mistrza świata. W sezonach 2009/2010 i 2012/2013 wywalczył Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Karierę zakończył w listopadzie 2018 roku.

Przeczytaj także: